منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا SBF FTX کارمندان را برای سرمایه گذاری روی او و FTX جذب می کرد؟ نامه فاش شده این را می گوید

آیا SBF FTX کارمندان را برای سرمایه گذاری روی او و FTX جذب می کرد؟ نامه فاش شده این را می گوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید تا جدول زمانی اخبار را بررسی کنید، می بینید که اتفاق بدی برای FTX و SBF افتاده است. تنها چند هفته پیش، یکی از بهترین، امن ترین و امن ترین صرافی ها در نظر گرفته شد. کسانی که با این پلتفرم کار می کردند آن را یک امتیاز می دانستند. اما همه چیز در عرض چند هفته و نه چند روز وارونه می شود. امروز، مدیر عامل FTX، سام بانکمن-فرید که معمولاً با نام (SBF) شناخته می شود، از کارمندان خود به دلیل اینکه به اندازه کافی خوب نیستند و به اندازه کافی بهتر عمل نمی کنند، عذرخواهی می کند.

در 10 نوامبر، نامه ای از SBF به کارمندانش توسط شرکت بزرگ رمزنگاری V Cobie فاش شد. در نامه آمده بود که «[…] متاسفم که بهتر از این کار نکردم و برای محافظت از دارایی‌های مشتری و سرمایه‌گذاری شما هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد.» مدیرعامل شرکت در این نامه گفته است که قرار است در هفته آینده “به صورت تئوری و در اولویت افزایش سرمایه” داشته باشد.

آیا SBF FTX کارمندان را برای سرمایه گذاری روی او و FTX جذب می کرد؟  نامه فاش شده چنین می گوید 1

بایننس و FTX

وقتی بایننس اعلام کرد که تمام توکن های FTT خود را نقد می کند، این اولین ضربه بزرگتر برای FTX بود. با این حال، چند روز بعد، CZ اعلام کرد که برای حل بحران فعلی FTX را خریداری خواهد کرد. اما SBF در این نامه قاطعانه گفته است که امید بسیار کمی به این توافق وجود دارد و او اکنون قرار است با جاستین سان قراردادی امضا کند تا او را از این بحران نجات دهد.

FTX، مشتریان و صندوق ها؛ یک داستان غم انگیز

او هم در ابتدا و هم در پایان نامه از مشتریان خود نام می برد، اما هر دو بار هیچ نشانه مثبتی برای مراجعین به همراه نداشت. ابتدا از مشتریانش متاسف شد و در پایان گفت که برای حفظ دارایی مشتری دست به هر کاری می زند.

علاوه بر این، چند روز پیش SBF توییت کرد تا اطمینان حاصل کند که تمام دارایی های مشتریان امن و مطمئن است، اما جالب است که او بعداً این توییت را حذف کرد که باعث عدم اطمینان بیشتر در بین سرمایه گذاران شد.

آیا SBF FTX کارمندان را برای سرمایه گذاری روی او و FTX جذب می کرد؟  نامه لو رفته چنین می گوید 2

اوضاع برای کارمندان FTX بدتر می شود

زمانی که منبع نزدیک به FTX درام FTX را فاش کرد، یک افشاگری تکان دهنده دیگر منتشر شد. این منبع گفت که SBF FTX را به عنوان یک بانک مورد اعتماد معرفی کرد و بسیاری از کارمندان جان خود را در آن حفظ کردند و اکنون چیزی برای پس گرفتن ندارند. هنگامی که FTX سهام بایننس را در اکتبر 2021 خریداری کرد، به عنوان یک برد بزرگ معرفی شد و به کارمندان FTX برای اولین بار با تخفیف 50 درصدی فرصت سرمایه گذاری در آن داده شد.

این یک فرصت طلایی تلقی می شد و بسیاری از کارمندان از بالا تا پایین یا کل حقوق خود را سرمایه گذاری کرده بودند یا نیمی از آن را. برخی از کارمندان فراتر رفتند و نجات جان خود را در آن سرمایه گذاری کردند. همه آنها به SBF و FTX اعتقاد داشتند که فاجعه بود زیرا SBF کارمندان را به سرمایه گذاری در FTX جذب کرد.

علاوه بر این، شایعاتی وجود دارد که SBF افراد را بدون اطلاع قبلی اخراج می کرد. او معمولاً پیامی ارسال می کرد که کارمندان را به خاطر “مناسب فرهنگ نیست” سرزنش می کرد.

سایر بی نظمی ها

بی نظمی های FTX و Alameda ذره ذره در حال آمدن هستند. اکنون، زمانی که پلتفرم در حال نبرد با جنگ بقا است، مردم داستان‌های جدیدی ارائه می‌کنند. اوتیسم کپیتال، یک حساب توییتر، که در حال کشف کل داستان FTX است، چند عکس از کارمندان به اشتراک گذاشت و گفت: «مردم می آیند و شرکت حقوقی Fenwick & West، شرکت حقوقی مورد استفاده FTX/Alameda را به اشتراک می گذارند. غارتگر در قراردادهای خود. آنها سعی کردند تا 0.5% تخصیص رمز را به *نامه های نامزدی* خود وارد کنند. این *بسیار نامنظم* و مرزی برای قانون بزرگ غیراخلاقی است.

علاوه بر این، اوتیسم همچنین فاش کرد که مت هوانگ، یکی از بنیانگذاران پارادایم، تمام توییت های آن را که به نوعی با FTX مرتبط بودند، حذف کرده است.