منو سایت

آیا SBF پشت فروپاشی Terra است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پس از تحقیقات در حال انجام در مورد از بین رفتن FTX، که قبلاً یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال بود، دادستان ها همچنین در حال بررسی این احتمال هستند که موسس FTX، Sam Bankman-Fried (SBF) مسئول سقوط Terra باشد که بیش از 40 دلار از بین رفت. میلیارد دلار ارزش بازار

افراد آشنا با این موضوع روز چهارشنبه فاش کردند که دادستان های ایالات متحده در منهتن در حال بررسی هستند که آیا موسس FTX نقشی در سقوط دارایی رمزنگاری Terra – Luna و UST – داشته است تا به سود کسب و کارهای رمزنگاری خود از جمله شرکت تجاری Alameda باشد. پژوهش.

همانطور که نیویورک تایمز گزارش داد، تحقیقات در حال انجام بخشی از تحقیقات گسترده‌تر مقامات درباره سقوط صرافی FTX در نوامبر است. صرافی کریپتو و بنیانگذار آن از آن زمان به اختلاط و سوء استفاده از دارایی های مشتریان متهم شده اند که منجر به کسری ترازنامه آن در حدود 10 میلیارد دلار شده است.

اگرچه سام بنکمن-فرید با شکایت های مدنی از سوی مشتریان FTX مواجه است، مدیر عامل سابق هنوز توسط دادستان به خاطر هیچ تخلفی مقصر نبوده و بانکمن-فرید دستگیر نشده است. با این حال، تحقیقات در حال انجام Terra می تواند به طوفان قانونی در SBF بیفزاید، به خصوص اگر دادستان او را در سقوط Terra مقصر بداند.

آیا کوون معتقد است SBF باعث فروپاشی Terra شده است؟

در حالی که در مورد تحقیقات Terra در مورد SBF، بنیانگذار فراری Terraform Labs، Do Kwon، ادعاهای بیشتری ارائه کرد که ظاهراً مؤسس FTX و Alameda Research را برای سقوط Terra مقصر می دانند.

در یک موضوع توییتری، Kwon گفت که Genesis Trading، که ظاهراً اکنون با نقدینگی دست و پنجه نرم می کند، حدود 1 میلیارد دلار آمریکا، استیبل کوین الگوریتمی Terra، از بنیاد گارد لونا (LFG) خریداری کرده است. به گفته Kwon، جنسیس این توکن ها را در میان “علاقه به شرکت در اکوسیستم Terra Defi” به دست آورد. با این حال، او معتقد است که جنسیس ممکن است توکن‌ها را در اختیار SBF و Alameda قرار داده باشد، که در مدت کوتاهی توکن‌ها را در Curve Pool فروختند و در نتیجه باعث کاهش عمق UST شدند.

دو کوون در توییتی نوشت: «فکر می‌کنم زمان آن رسیده است که Genesis Trading افشا کند که آیا یک میلیارد دلار UST را کمی قبل از سقوط به SBF یا Alameda ارائه کرده است یا خیر. ” [Genesis’ UST] خرید از LFG ناشی از “علاقه به مشارکت در اکوسیستم Terra Defi” بود – نه تهیه مهمات برای حمله با میخ.

Kwon همچنین اظهار داشت که در طول تاریخ‌های Depeg UST، شرکت بازرگانی SBF Alameda 9 رقم بیت‌کوین را از Voyager Digital که اکنون ورشکسته شده است وام گرفته است و حتی از دیگر شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال خواسته است که ارقام بالاتری را قرض کنند. بیشتر شبیه یک ادعا، او پرسید که آیا این وجوه برای کوتاه کردن بیت کوین استفاده شده است تا ذخایر بنیاد گارد لونا را که به طور قابل توجهی قبل از depeg در بیت کوین تسلط داشت، از بین ببرد.

آزمایشگاه Terraform ممکن است به خودش حمله کرده باشد

روایت Do Kwon نشان می‌دهد که فروپاشی Terra در نتیجه حمله هماهنگ شرکت‌هایی بوده است که احتمالاً شامل Alameda نیز می‌شود. با این حال، اطلاعات روی زنجیره نشان می‌دهد که Terraform Labs، شرکت توسعه‌دهنده Luna و UST stablecoin، فشار فروش را آغاز کرد که در نهایت اکوسیستم را از بین برد.

یک محقق ناشناس که ورشکستگی Hodlnaut را نامید فاش کرد که آزمایشگاه Terraform Depeg UST را با ریختن مقادیر زیادی از UST، درست چند روز قبل از depegg شدن استیبل کوین، آغاز کرد. با مشاهده نقدینگی در حال تخلیه، سایر دارندگان بزرگ UST نیز شروع به تخلیه دارایی های خود کردند که در مجموع منجر به سقوط UST شد.

Depeg UST همچنین بر احساسات خواهر خود Luna تأثیر گذاشت که در ماه می بیش از 95 درصد کاهش یافت. این حادثه منجر به یک آبشار از سقوط، به ویژه در پلتفرم های وام دهی شد، در حالی که ارزش بیت کوین و احساسات در اکثر بازار ارزهای دیجیتال را کاهش داد.