منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا SBF در 13 دسامبر در مقابل کنگره ایالات متحده شهادت خواهد داد؟

آیا SBF در 13 دسامبر در مقابل کنگره ایالات متحده شهادت خواهد داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Sam Bankman-Fried (SBF)، مدیر عامل سابق FTX، به دلایل اشتباه در اخبار بوده است. Bankman-Fried از «شوالیه در زره درخشان» کریپتو به یک کلاهبردار و شرور تبدیل شد. در حالی که اعضای انجمن کریپتو و دیگران مایلند SBF را در پشت میله های زندان ببینند، مدیر عامل سابق FTX کاملاً آماده شهادت نبود.

SBF از عدم تمایل به شهادت در مقابل کنگره خبر می دهد

SBF به عنوان یک بلوف شناخته شده است که توانایی فروش استانداردهای دوگانه در صنعت کریپتو را دارد. SBF نشان داده است که تا زمانی که “آموزش و بررسی آنچه اتفاق افتاده را به پایان نرساند” در مقابل کنگره ایالات متحده شهادت نخواهد داد.

در توئیتی اخیر، ماکسین واترز، نماینده ایالات متحده به SBF یادآوری کرد که در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده حاضر شود. واترز فاش کرد که در 13 دسامبر، FTX باید در کمیته حاضر شود. SBF دعوت شد تا در مورد “آنچه اتفاق افتاده” در صرافی مشکل دار بحث کند.

SBF بلافاصله به واترز پاسخ نداد، اما او در نهایت پاسخ داد. اوایل امروز، مدیر عامل سابق FTX اظهار داشت که مسئولیت رسیدگی به این مشکل در مقابل کمیته بر عهده اوست. وی افزود که در مورد توانایی خود برای حضور در روز سیزدهم نامطمئن است.

این موضوع در داخل جامعه به نتیجه مطلوبی نرسید. چند نفر خاطرنشان کردند که او مرتباً در انظار عمومی ظاهر می شد اما در شهادت مردد بود. یکی از کاربران توییتر، دادستان ایالات متحده، جیک چروینسکی، اشاره کرد که بنکمن-فرید برای شرکت در جلسه استماع 13 دسامبر مردد بود زیرا “دروغ گفتن به کنگره تحت سوگند کمتر جذاب است.”

Bankman-Fried اولین حضور زنده خود را پس از فروپاشی FTX در 30 نوامبر در اجلاس DealBook نیویورک تایمز انجام داد، جایی که از او در مورد شرایط پشت سقوط صرافی ارزهای دیجیتال سؤال شد. روز بعد، او در مصاحبه ای در صبح بخیر آمریکا و فضایی در توییتر که توسط بنیانگذار و مدیر عامل شرکت IBC، ماریو نوفل حمایت می شد، ظاهر شد.

اخیراً، بانکمن-فرید توسط Coffeezilla در مصاحبه توییتر اسپیس در 3 دسامبر مورد بازجویی قرار گرفت و تقریباً 20 دقیقه از مکالمه خارج شد. با این حال، پس از حضور در روابط عمومی رسانه ها، جلسه استماع کنگره جایی است که او خط و نشان می دهد.

دروغ، دروغ های بیشتر و آمار

جیم کرامر، مجری برنامه Mad Money شبکه CNBC در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که SBF یک “دروغگوی بیمارگونه” است. کرامر در ادامه مدیر عامل سابق FTX را یک کلاهبردار توصیف کرد و افزود:

آن پسر یک احمق بی معرفت است. نیت یعنی هیچ. گفتن متاسفم معنی نداره اگر با هم مخلوط می‌شوید، اگر سابقه‌ای نداشتید، خلاف قانون است.

جیم کرامر

در همین حال، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، روایت بانکمن-فرید در روزهای اخیر را رد کرده است. برایان در 3 دسامبر خاطرنشان کرد که حتی ساده لوح ترین افراد نیز نباید به اظهارات بانکمن-فرید اعتماد کنند که انتقال میلیاردها دلار از وجوه مشتریان FTX به شرکت تجاری تابعه Alameda Research ناشی از یک “خطای حسابداری” ناخواسته بوده است.

با توجه به جنجال‌های اخیر رسانه‌ای SBF، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و توییتر، با یکی از اعضای جامعه رمزنگاری «موافقت» کردند که SBF تا جلسه دادگاه او مستحق هیچ توجه رسانه‌ای اضافی نیست و افزود که SBF به «تایم اوت بزرگسالان» نیاز دارد.

توییتر کریپتو متوجه بی اعتنایی فرید ظاهراً بانکمن به دعوتنامه شده است. “نمایندگان منتخب ما در بیان انتظارات خود خویشتن داری زیادی دارند. و همچنان، این کلاهبردار به اقتدار آنها توهین می کند. “چه افتضاح.”

علاوه بر LBRY، تعدادی از حساب های توییتر لحن واتر را محکوم کرده اند. شبکه پخش ویدئوی مبتنی بر بلاک چین اخیراً نبرد خود را با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل ادعاهایی مبنی بر فروش اوراق بهادار ثبت نشده با توکن LBC خود شکست داد.

مدیر عامل سابق Alameda با احترام به “تور عذرخواهی” SBF در حال پایان است

از 11 نوامبر 2022، زمانی که FTX اعلام ورشکستگی کرد، Bankman-Fried در جریانی بوده است که برخی آن را تور عذرخواهی می نامند. توییتر اخیرا عکسی از زنی منتشر کرده است که به نظر می رسد مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون است، در کافی شاپ منهتن. بانکمن-فرید، طبق آخرین مصاحبه هایش، کارولین الیسون را زیر اتوبوس انداخت.

با توجه به پیامدهای قانونی احتمالی، برخی از اعضای جامعه از حضور الیسون در خاک ایالات متحده متحیر شده اند. در مقابل، دیگران پیشنهاد کرده‌اند که الیسون می‌تواند به دنبال توافق با مقامات باشد. آخرین مکان احتمالی الیسون هنگ کنگ بود که پس از انفجار FTX و Alameda پیشنهاد شد.

برخی اشاره کرده اند که کافی شاپ مورد بحث در فاصله چند قدمی دفتر دادستانی ایالات متحده و دفتر FBI نیویورک قرار دارد. در همین حال، سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، در یک تور رسانه ای بوده است که در آن هرگونه تخلف عمدی را رد کرده و رهبری آلامدا را مقصر می داند.