منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا NFT ها می توانند بخش بازی را مختل کنند؟

آیا NFT ها می توانند بخش بازی را مختل کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

NFT ها در چند سال گذشته به طور کامل در بخش بازی گنجانده شده اند. این به این دلیل است که بیشتر آنها موارد استفاده را برای هنرهای دیجیتال کمیاب در سراسر بخش ارائه می دهند. یکی از این موارد این است که به بازیکنان اجازه می‌دهید دارایی‌های درون بازی را داشته باشند و آن‌ها را به راحتی بفروشند. با این حال، اجماع زیادی وجود دارد که اکثر گیمرها با استفاده از NFT در بخش بازی موافق نیستند.

گیمرها به مخالفت با NFT ادامه می دهند

در چند سال گذشته، جامعه بازی‌ها از شرکت‌هایی مانند Ubisoft که تلاش می‌کنند NFT‌ها را در این بخش بگنجانند، حداکثر امتناع کرده است. یکی از دلایل اصلی این پس زدگی تمایل به کلاهبرداری به راحتی در بین بازیکنان در بخش بازی است. در مورد تأثیرات فعالیت این قطعات کمیاب بر محیط زیست نیز بحث بزرگی وجود داشته است.

با این حال، این استدلال با مهاجرت اخیر اتریوم از طریق ادغام چند هفته پیش از بین رفته است. خارج از بهانه ها و شکایات، تحلیلگران NFT را به عنوان روشی می دانند که شرکت های بازی ارزش محصولات خود را از طریق بازیکنان نشان می دهند. این واکنش منفی که این بخش از آن رنج می‌برد، در بازار دیده شده است، به طوری که مدل رایگان بازی زمانی که برای اولین بار به بخش بازی راه پیدا کرد، انتقادات زیادی را برانگیخت.

جک لو می خواهد درک گیمرها از NFT ها را تغییر دهد

در میان واکنش‌های واقعی گیمرهای این بخش، بازار NFT Magic Eden اعتراف می‌کند که NFT‌های بازی دارای ارزش بلندمدتی هستند. Magic Eden اولین بازی خود را در سولانا در ژوئن انجام داد که با هیاهوی کمتری روبرو شد. در حال حاضر ارزش آن حدود 1.6 میلیارد دلار است و خدمات خود را به اتریوم گسترش می دهد. مدیرعامل این شرکت، جک لو، از شانس بقای NFT در دنیای بازی خوشحال بود. او در مصاحبه‌ای گفت که علی‌رغم عقب‌نشینی، این بخش می‌تواند فرصتی عالی برای سازندگان بازی فراهم کند تا برای کمک به رشد کسب‌وکار خود تلاش کنند.

این شرکت بسیاری از بازی‌های شناخته شده را در خود جای داده است و در عین حال سکوی پرتاب بسیار مورد نیاز را برای بازی‌های جدید در بخش NFT فراهم کرده است. لو اشاره کرد که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن در مورد تغییر طرز فکر گیمرها در مورد NFT وجود دارد. او وجود بازیگران مخرب را به عنوان یک عامل بازدارنده ذکر کرد که باعث شده گیمرها از پذیرش NFT در بخش بازی عقب نشینی کنند. در حال حاضر، Axie Infinity همچنان رکورد بزرگترین بازی NFT را در اختیار دارد و حجم معاملات این بازی تا 4 میلیارد دلار افزایش یافته است.