منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا NFT ها اوراق بهادار هستند؟ چرا SEC آزمایشگاه یوگا را بررسی می کند؟

آیا NFT ها اوراق بهادار هستند؟ چرا SEC آزمایشگاه یوگا را بررسی می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آزمایشگاه یوگا، شرکت پشت مجموعه محبوب توکن‌های غیرقابل تعویض مبتنی بر اتریوم، Bored Ape Yacht Club (BAYC)، اکنون توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تحت بررسی است. کمیسیون در حال بررسی این شرکت است تا مشخص کند که آیا دارایی های دیجیتال آن اوراق بهادار هستند و آیا شرکت با انتشار آنها قوانین فدرال را نقض کرده است.

چرا SEC آزمایشگاه یوگا را بررسی می کند؟

تحقیقات SEC از آزمایشگاه‌های یوگا به این منظور است که نشان دهد آیا برخی از توکن‌های غیرقابل تعویض صادر شده توسط این شرکت مشابه سهام هستند و باید از قوانین افشای یکسانی پیروی کنند. علاوه بر این، تنظیم کننده همچنین در حال بررسی توزیع ApeCoin است که به دارندگان BAYC و برخی مجموعه های دیگر راه اندازی شده توسط Yuga Labs اختصاص یافته است.

ApeCoin نماد حاکمیت و ابزار اکوسیستم میمون است. طبق بیانیه قبلی یوگا لبز، توکن مبتنی بر اتریوم در ماه مارس توسط آزمایشگاه‌های یوگا پذیرفته شد و بین دارندگان BAYC و سایر مجموعه‌ها توزیع شد و همچنین به عنوان ارز رسمی اکوسیستم BAYC عمل می‌کند.

در همین حال، تحقیقات SEC هیچ شکایتی علیه آزمایشگاه‌های یوگا ایجاد نمی‌کند و این شرکت نیز متهم به نقض هیچ قانونی نشده است.

آیا NFT ها اوراق بهادار هستند؟

SEC هنوز موضع خود را در مورد NFT ها مشخص نکرده است، آیا دارایی ها تحت قانون اوراق بهادار قرار می گیرند. طبق گزارشات، کمیسیون از آزمون هوی 1946 برای تعیین اینکه آیا یک دارایی به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شود یا خیر استفاده می کند، که مشمول مقررات آنها است.

آزمون هاوی زمانی یک دارایی را به عنوان امنیت در نظر می‌گیرد که شامل سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران به یک شرکت به منظور کسب سود از تلاش‌های شرکت باشد.

به گزارش بلومبرگ، با این حال، طی ماه‌های اخیر، تنظیم‌کننده به طور گسترده‌ای بازار توکن‌های غیرقابل تعویض، از جمله بازارها و مفهوم NFT‌های کسری را بررسی کرده است. شاید، تحقیقات SEC در مورد آزمایشگاه های یوگا می تواند بخشی از تلاش گسترده تر آن برای بررسی دقیق NFT ها باشد.