منو سایت

آیا Nexo ایمن است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار کریپتو امسال شرایط سختی را پشت سر گذاشته است و خرس‌ها در زمستان کریپتوها تسلط داشتند. قبل از بررسی اینکه آیا پلتفرم Nexo ایمن است یا خیر، باید کمی پیشینه وضعیت بازار ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم.

شرایط سخت بازار منجر به فروپاشی غول های رمزنگاری و تأثیرگذاران بزرگ بازار شد. به عنوان مثال، در ماه مه، اکوسیستم Terra Luna از بین رفت که منجر به از دست رفتن میلیاردها سرمایه سرمایه گذار شد. اخیراً، حماسه Sam Bankmann-FTX نشان داد که چگونه حتی بازیگران بزرگ نیز می توانند تحت تأثیر شرایط سخت بازار قرار بگیرند.

پس چه کسی در امان است؟ آیا Nexo ایمن است؟

Nexo یک شرکت وام دهنده رمزنگاری است که در سال 2018 تاسیس شد و طبق گزارش ها دفاتری آن در Zug سوئیس مستقر هستند. این پلتفرم از آن زمان محصولات خود را گسترش داده است و اکنون تجارت ارزهای دیجیتال و اکنون کارت اعتباری Nexo خود را ارائه می دهد – کارت برتر دیجیتال دارای پشتوانه دارایی در جهان.

وضعیت مالی Nexo

در ماه سپتامبر، دپارتمان موسسات مالی کنتاکی، دستور اضطراری توقف و توقف را علیه Nexo و واسطه‌های آن صادر کرد. دستور اضطراری برای توقف و توقف، دستوری است که از گیرنده می‌خواهد فوراً یک فعالیت غیرقانونی یا ادعایی غیرقانونی را متوقف کند. این سفارش شکاف هایی را در اکوسیستم Nexo آشکار کرد که اکنون با شرایط فعلی بازار بزرگتر شده است.

این دپارتمان در جولای 2021 شروع به بررسی پلت فرم و عملیات آن کرد. سرمایه گذاری ها، وام های مشکل دار، بدهی های مشتری، بدهی های غیرمشتری و نقدینگی دارایی ها.

بدون احتساب موقعیت خالص Nexo Capital در توکن‌های Nexo، بدهی‌های Nexo از دارایی‌های آن بیشتر خواهد بود.

درخواست را بیان می کند

آنها همچنین پلت فرم را به عملیات بدون مجوز در کنتاکی و عملیات مبهم در حوزه های قضایی مختلف متهم کردند.

در ماه ژوئیه، سلسیوس، یک شرکت رقیب، با مشکل نقدینگی مواجه شد و برداشت‌ها را متوقف کرد تا به کاربرانش اطمینان دهد، Nexo گزارش آرمانینو را تهیه کرد که بینشی از ثبات مالی آن ارائه می‌کرد. در یک پست اخیر در توییتر، آنها به مشتریان خود اطمینان دادند که توکن های Nexo آنها از تعهدات مشتری آنها بیشتر است.

امیدواریم که اینها تلاش‌های پلتفرم برای «استواری کشتی» نباشد، همانطور که شرکت‌های مشابه در آستانه فروپاشی هستند.

این حکم، مورخ 22 سپتامبر 2022، ادعا می‌کند که تا به امروز، Nexo نتوانسته است “دعاهای ورشکستگی خود را ثابت کند… و بخش عمده ای از سهام Nexo تحت سلطه توکن اختصاصی آن با ارزش مشکوک است.”

Nexo بیش از پنج میلیون مشتری در سراسر جهان دارد، این اعداد هنگامی که محصول درآمد خود را راه اندازی کردند به شدت افزایش یافت. این پلتفرم به دلیل بهره وثیقه ای که برای وام های مشتری ارائه می کنند مشهور است. در زمان انتشار، این پلتفرم 130 میلیارد دلار از تراکنش های پردازش شده در پنج سال را گزارش می دهد. مشتریان آن می‌توانند به وام‌های تا سقف 2 میلیون دلار با تأیید فوری، هزینه‌های اولیه صفر و بازپرداخت ماهانه صفر دسترسی داشته باشند.

نگرانی های نقدینگی تبادل ارزهای دیجیتال

با توجه به مشکلات اخیر پلتفرم FTX، اینفلوئنسرهای بازار خواستار شفافیت بیشتر از سوی شرکت های رمزنگاری شده اند. به عنوان مثال، چانگپنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، پیشنهاد کرد که صرافی‌های ارزهای دیجیتال باید برای امور مالی خود، دارایی‌های مرکل را اثبات کنند. اثبات رزرو Merkle-tree یک پروتکل بلاک چین است که داده ها را در یک استخر محتوای بزرگ تأیید می کند و به صورت عمومی در دسترس است. احساسات مشابهی توسط صرافی ارزهای دیجیتال OKX منعکس شد.

Changpeng به سرعت به یک تأثیرگذار در بازار و چهره غالب در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. مدیرعامل به پلتفرم‌های رمزارز توصیه کرد که هرگز از توکن‌های بومی خود به عنوان وثیقه استفاده نکنند و ذخایر زیادی را حفظ کنند. درست است، اینها عواملی هستند که به سقوط بازیگران تأثیرگذار در زمستان ارزهای دیجیتال مانند سلسیوس کپیتال و بنیاد لونا کمک کردند.