منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا Gate.io کمبود بودجه دارد؟ ممیزی صرافی رمزارز پرچم‌های قرمز را بالا می‌برد

آیا Gate.io کمبود بودجه دارد؟ ممیزی صرافی رمزارز پرچم‌های قرمز را بالا می‌برد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Gate.io با عجله برای انتشار اسناد ذخایر خود به فهرست صرافی ها پیوست، اما نگاهی عمیق تر به کتاب ها و حسابرسی آنها روایت متفاوتی را نشان می دهد.

پس از شکست صرافی FTX و شرکت خواهرش Alameda Research، این عجله برای بازگرداندن اعتماد سرمایه‌گذاران به صرافی‌های ارزهای دیجیتال ضروری بود. قبل از سقوط، FTX به عنوان سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات رتبه بندی می شد. شکست یک هفته ای با این پلتفرم که به دنبال حمایت از ورشکستگی در ایالات متحده بود به پایان رسید.

سایر صرافی هایی که ذخایر خود را منتشر کرده اند عبارتند از Crypto.com، Binance و Coinbase.

حسابرسی Gate.io “اثبات ذخیره”

جستجوی سریع “اثبات ذخایر” Gate.io کاربران کنجکاو را به گزارش قابل دانلود در وب سایت پلتفرم هدایت می کند. جدای از گزارش، مروری سریع بر ذخایر صرافی وجود دارد که نشان می دهد نسبت ذخیره 108 درصدی BTC، هش ریشه درخت مرکل و نسبت ذخیره 104 درصدی ETH.

گزارش مورخ 28 اکتبر 2022، ظاهراً ممیزی توسط Armamino، یک “گزارش رویه های توافق شده” است و نه یک حسابرسی واقعی.

گزارش رویه‌های توافق شده گزارشی است که توسط یک شرکت یا مشتری زمانی که یک طرف خارجی را برای انجام حسابرسی در یک آزمون یا فرآیند تجاری خاص استخدام می‌کند، مشخص می‌شود. استانداردهای حسابرسی که به آنها استانداردهای حسابرسی نیز گفته می شود، توسط واحد مجری حسابرسی و همچنین هر شخص ثالث مناسب طراحی و مورد توافق قرار می گیرند.

در توییتر، Gate.io این گزارش را به عنوان ممیزی توسط Armamino که بخشی از ذخایر صرافی را تصرف کرده است، تکرار کرد.

این گزارش توجه تحلیلگران رمزارز را به خود جلب کرد و یکی، به ویژه بیت کوین در مقابل طلا، این ممیزی را که «حداقل گفتن بسیار مبهم است» بررسی کرد.

طبق گزارش ها، آرمانینو همان شرکتی است که FTX که اکنون ورشکسته شده است را حسابرسی کرده است.

سایر پرچم های مطرح شده توسط این تحلیلگر شامل گزارش ناقص محدود به بیت کوین و اتریوم است که استیبل کوین ها را پشت سر می گذارد. این احتمال وجود دارد که شرکت از وثیقه خود برای “قرض گرفتن BTC و ETH در زمان حسابرسی” استفاده کرده باشد. یک روز قبل از حسابرسی، در 21 اکتبر 2022، Crypto.com ظاهراً 320 هزار ETH را به اشتباه به Gate.io ارسال کرده بود.

این گزارش قطعی نیست و آدرس‌های واقعی BTC و ETH را که برای جمع‌آوری گزارش استفاده شده است، ارائه نمی‌کند و این نگرانی را ایجاد می‌کند که تراکنش‌های “ارسال به خود” بین 20 تا 28 اکتبر رخ داده باشد.

نتیجه گیری: بدین وسیله خواهان انتشار توسط @ArmaninoLLP و @gate_io از شناسه‌های تراکنش «ارسال به خود» و فهرست آدرس‌های کیف پول مورد استفاده برای این «ممیزی». در حال حاضر این “حسابرسی” بیش از آن که بی ارزش است، مجرمانه است.

بیت کوین در مقابل طلا در توییتر

با این حال Gate.io موضع خود را مبنی بر ذخیره جامد حفظ می‌کند، در اینجا پیوندی به یکی از آدرس‌های منتشر شده آنها وجود دارد https://etherscan.io/address/0xc882b111a75c0c657fc507c04fbfcd2cc984f071. در زمان انتشار، ارزش وجوه نگهداری شده توسط این آدرس بالغ بر 206 میلیون دلار بود. این کیف پول دارای 29 میلیون توکن GateChain (توکن های بومی) به ارزش بیش از 110 میلیون دلار است.

آینده صرافی های کریپتو چیست؟

نوامبر یکی از آشفتگی‌ها در صنعت کریپتو بوده که به دلیل سوء استفاده از وجوه، مشکلات نقدینگی مبادلاتی و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال آلوده شده است.

آمار Onchain نشان می دهد که میزان سرمایه در حال افزایش است برداشته شد از صرافی هایی که نشان دهنده ترجیح کیف پول های غیر حضانت مانند کیف پول Trust و Math هستند. این روند با افزایش محبوبیت توکن های کیف پول حضانت مانند Trust Wallet Token (TW) که در میان هرج و مرج بیش از 100٪ افزایش یافت، تکرار شد.

در جلسه اخیر AMA، Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس خاطرنشان کرد که پیچیدگی کیف پول‌های رمزنگاری غیرحضوری و عدم آموزش و آگاهی از جمله تنگناهایی است که پذیرش DeFi و بلاک چین را محدود می‌کند. به گفته وی، اگر بتوان وسیله ای آسان تر برای ذخیره ایمن سرمایه های خود برای مردم وجود داشت، DeFi بسیار بزرگ خواهد بود. وی همچنین بر اهمیت شفافیت مبادلات در مورد ذخایر آنها تاکید کرد.

اعتماد سرمایه گذاران به مبادلات در حال کاهش است، اکنون صرافی ها باید به مشتریان خود از امنیت و ایمنی به شیوه ای شفاف اطمینان دهند.