منو سایت

آیا FTX گاو نقدی اکوسیستم web3 است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اکوسیستم Web3 یک صنعت بسیار چالش برانگیز برای شرکت های جوان و استارت آپ ها است. مدیر عامل FTX، سام بنکمن-فرید، تصمیم گرفته است تا به چندین شرکت که با توسعه و رشد در صنعت دست و پنجه نرم می کنند، کمک کند. برخی از چالش برانگیزترین جنبه های این صنعت، ارزش دائمی در حال تغییر ارزهای دیجیتال است. نوسانات قیمت تنها به شرکت‌های ارز دیجیتال با جیب عمیق اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی در مورد هزینه‌های عملیاتی در بازارهای نزولی زنده بمانند.

موسس صرافی رمزارز FTX، سام بانکمن-فرید، یک نیکوکار شناخته شده در فضای کریپتو است. او پس از ایجاد نشان خود در صنعت کریپتو با ایجاد یک شرکت مبادلات چند میلیارد دلاری در عرض پنج سال، یکی از اعضای مهم انقلاب Web3 بوده است.

همانطور که سام مدیر عامل FTX توضیح می دهد، شرکت او بودجه ای را برای کمک به پروژه های دیگر در فضای کریپتو کنار گذاشته است. بسیاری از پروژه های رمزنگاری با ورشکستگی روبرو هستند. مسائل نقدینگی و گاه مسائل حقوقی اغلب پیشرفت آنها را از مسیر خارج می کند. مدیر عامل صرافی FTX متعهد به اطمینان از موفقیت صنعت کریپتو به طور کلی است و بیان می‌کند که شکست‌های درون این صنعت لزوماً به نفع کسی نیست. موفقیت پروژه‌های رمزنگاری به کیفیت زندگی بهتر ترجمه می‌شود، اعتقادی که او در طول زمان به آن اعتقاد داشت و به‌جای افراط در سبک زندگی مجلل، به دنبال بهبود زندگی مردم است.

معیارهای Sam Bankman-Fried و FTX برای نجات شرکت‌های ارز دیجیتال

در مصاحبه ای با کیت رونی از CNBC، مدیر عامل FTX، Sam Bankman-Fried، اشاره کرد که به چندین پروژه رمزنگاری در آستانه اعلام ورشکستگی کمک می کند. او اشاره می‌کند که شرکت او هنوز ذخایری معادل «چند میلیارد دلار» برای استقرار در پروژه‌های کریپتو معیوب دارد که آنها برای کمک‌های مالی مناسب می‌دانند.

به گفته وی، شکست در صنعت کریپتو به کسی کمک نمی کند و در اصل، برای مقررات بسیار دشوار خواهد بود.

از نظر بلندمدت، شکست کریپتو باعث ایجاد ترس در بین کاربران کریپتو می شود و اساساً کل اکوسیستم وب 3 را آسیب می زند. با توجه به بحث‌ها، میلیاردر معتقد است که خرابی‌های مکرر کریپتو برای مشتریان منصفانه نیست. مطمئناً امن کردن ارزهای رمزنگاری شده برای مشتریان و کاربران در سراسر جهان، در چشم انداز بلندمدت بیش از آنکه مفید باشد، ضرر دارد.

چندین شرکت ارز دیجیتال خوب وجود دارد. با این حال، موارد متعددی از اطلاعات غلط و روابط عمومی بد وجود دارد. یک شرکت می تواند با چندین شرکت خوب دیگر رابطه داشته باشد. با این حال، اگر مشخص شود که یکی از شرکت‌های خوب، دانسته یا ندانسته با یک شرکت بد شریک شده است، عواقب آن اغلب منجر به روابط عمومی بد برای هر دو شرکت می‌شود. علی‌رغم این پیوندها، برخی از این شرکت‌های نوپا اساساً مشتری‌محور هستند و برای نجات مشتریان از ضررهای غیرضروری و حفظ اکوسیستم نیازمند کمک‌های مالی هستند.

چرا کمک های مالی ارز دیجیتال برای FTX ضروری است؟

دلایل مختلفی برای کمک‌های مالی در فضای کریپتو وجود دارد. اساساً پروژه‌های رمزنگاری با چالش‌هایی از مشکلات نقدینگی گرفته تا ورشکستگی و گاهی اوقات موارد قانونی مواجه هستند. به دلیل مقررات نامشخص، صنعت همچنان در حال رشد است و بسیاری از سازمان‌ها احتمالاً هر زمان که مقررات جدید اجرا شود، خود را در سمت اشتباه قانون قرار می‌دهند.

مدیر عامل شرکت سام بنکمن-فرید به عنوان آخرین وام دهنده ارزهای دیجیتال شناخته می شود. او معتقد است که برخی از پروژه‌های رمزنگاری که با محدودیت‌های مالی مواجه هستند، باید برای محافظت از کاربران کریپتو و کمک به پرورش اکوسیستم وب 3 کمک شود، و ذکر می‌کند که شکست در فضای کریپتو مفید نیست.