منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا FTX برای اجازه برداشت ارزهای دیجیتال رشوه می گیرد؟

آیا FTX برای اجازه برداشت ارزهای دیجیتال رشوه می گیرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صرافی کریپتو FTX بیشتر تحت بررسی است، زیرا کاربران در توییتر ادعا می کنند که شخصی از داخل به مشتریان KYC رشوه می گیرد و به آنها کمک می کند وجوه خود را برداشت کنند. یک نمایه کاربری به نام “Algotrading” چند روز پیش پست کرد و گفت که دارایی های 8 رقمی خود را در صرافی قفل کرده است. این هم کاربری است که افت Terra Luna را قبل از تصادف بزرگ در اوایل سال جاری نامید.

دیروز، او در توییتر پستی ارسال کرد و از او پرسید که آیا کسی می تواند در مورد KYC به او کمک کند و دارایی هایش را از صرافی خارج کند. FTX به طور موقت تمام برداشت های ارزهای دیجیتال در ایالات متحده را مسدود کرده است، زیرا این شرکت برای ورشکستگی آماده می شود. با این حال، کاربر «Algotrading» 100 هزار دلار به هر کسی که بتواند به او کمک کند وجوه را از پلتفرم برداشت کند، پیشنهاد داد.

کاربر دوباره یک ساعت بعد پست کرد و گفت که حسابش KYC’d است و او با موفقیت توانست وجه را برداشت کند. با توجه به سابقه کیف پول کاربر، او توانست بیش از 2 میلیون دلار USDT را از این پلتفرم برداشت کند. جزئیات در Etherscan نشان داد که کیف پول مدت کوتاهی پس از توییت چندین دور USDT از صرافی دریافت کرده است.

FTX
FTX

شخصی در FTX وجوه کاربران را برای آنها برداشت می کند

گزارش‌های متعدد حاکی از آن است که برخی از کارمندان از این موقعیت استفاده می‌کنند تا جیب خود را تغذیه کنند و به کاربران کمک کنند وجوه خود را از صرافی خارج کنند. تاریخچه تراکنش ها در Etherscan نشان می دهد که ظاهراً حساب های داخلی مستقر در باهاما مسئول این امر هستند. از آنجایی که دفتر مرکزی این شرکت نیز در باهاما است، به احتمال زیاد یک کارمند داخلی یا گروهی پول زیر میز می گیرد تا این امتیاز منحصر به فرد را برای برخی از کاربران فراهم کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که افرادی که در پشت این اقدام هستند، با فروش NFT در بازار NFT FTX، بلوک انتقال تعادل داخلی را دور می‌زنند. ظاهراً کارمندان داخلی از صندوق قفل شده برای ایجاد NFT استفاده می کنند و کاربران با موجودی کامل خود آن را خریداری می کنند.

کل این حماسه به طور قابل توجهی به صنعت رمزنگاری گسترده تر آسیب می زند. همین هفته گذشته، بازار ارزهای دیجیتال شاهد یک روند صعودی کوتاه مدت بود، زیرا بیشتر توکن‌های ردیف 1 توانستند از سطح مقاومت خود عبور کنند. با این حال، از زمان داستان FTX، بازار سقوط عمیق‌تری داشت و تنها در چند روز میلیاردها دلار از دست داد.

این صرافی با چندین اتهام از جمله نقض مداوم مقررات، سرمایه‌گذاری وجوه کاربران بدون اطلاع و اجبار کارمندان به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال روبرو است. این شرکت اکنون به طور رسمی فصل 11 حمایت از ورشکستگی را همراه با 130 سازمان وابسته خود آغاز کرده است.