منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا FTX از سرمایه مشتری برای خرید ملک در سراسر باهاما استفاده کرد؟

آیا FTX از سرمایه مشتری برای خرید ملک در سراسر باهاما استفاده کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش‌های متعدد، FTX و مدیران آن در دو سال گذشته به خرید ملک در سراسر باهاما پرداختند. این شرکت و سهامداران مرتبط با آن ظاهراً بیش از 300 میلیون دلار املاک و مستغلات در سراسر کشور از سال 2020 خریداری کرده اند، حتی اگر آنها بودجه کافی برای پوشش بدهی های خود را نداشته باشند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی و سایر مدیران ارشد آن ظاهراً در دو سال گذشته حداقل 19 ملک مجلل در باهاما خریداری کرده اند. تکان‌دهنده‌تر این است که SBF آن املاک را به نام والدینش خریداری کرده و گفته می‌شود با استفاده از وجوه شرکت.

از پنت هاوس های لوکس گرفته تا استراحتگاه ها، FTX همه چیز را داشت

بر اساس تحقیقات رویترز، FTX هفت کاندومینیوم پنت هاوس لوکس را در یک استراحتگاه مجلل به نام آلبانی خریداری کرده است. هزینه ها به 72 میلیون دلار انباشته شد که به عنوان هزینه های شرکت صورتحساب شد. 19 ملک دیگر که در سراسر جزیره پراکنده شده اند بیش از 121 میلیون دلار قیمت دارند.

FTX
استراحتگاه آلبانی، باهاما

قراردادهای خرید و اسناد این املاک، آنها را به عنوان “سکونت برای پرسنل کلیدی” نامیده شده است. از آنجایی که ممیزی‌های اخیر نشان می‌دهد که شرکت تقریباً بودجه کافی برای پوشش تمام برداشت‌های کاربران را ندارد، واضح بود که این وجوه ممکن است مستقیماً از دارایی‌های مشتری گرفته شده باشد.

املاک در استراحتگاه های آلبانی گران ترین معامله املاک و مستغلات بود و اسناد توسط رئیس بورس املاک، رایان سلامه امضا و تایید شد. جزئیات بیشتر نشان داد که یکی از بنیانگذاران شرکت، گری وانگ، رئیس مهندسی آن، نیشاد سینگ، و SBF سه آپارتمان لوکس را در One Cable Beach خریداری کردند. آنها همچنین یک اقامتگاه ساحلی مشترک در نیو پراویدنس خریداری کردند.

SBF چندین ملک را به نام والدینش خریداری کرد

گزارش ها همچنین نشان داد که والدین SBF ملکی را در خلیج Old Fron خریداری کردند که در سال 1700 ساخته شد. این ملک یک اقامتگاه مجلل با دسترسی به ساحل باز است و قرار بود از آن به عنوان “خانه تعطیلات” استفاده شود. والدین SBF استادان حقوق در دانشگاه استندفورد هستند. سطح درآمد پیش بینی شده آنها برای خرید چنین املاک گران قیمتی از قبل کافی نبود.

نماینده حقوقی و سخنگوی والدین SBF اظهار داشت که این زوج قبل از مراحل ورشکستگی در تلاش برای بازگرداندن این ملک به FTX بوده اند. جان ری، مدیر عامل جدید شرکت، در یک پرونده قضایی از اینکه SBF فعالانه درگیر خرید اموال و اقلام شخصی برای کارمندان و مشاوران با استفاده از سرمایه شرکت بوده است، راحت شد.

کل این حماسه اثر قابل توجهی در کل فضای کریپتو به جا گذاشته است و کاربران اکنون دو بار به اعتماد به وجوه خود با صرافی های متمرکز فکر می کنند.