منو سایت

آیا Aptos اتریوم جدید است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Aptos یک بلاک چین پرطرفدار در شهر است که امواج را در سراسر بازار Defi ارسال می کند. هفته گذشته، بلاک چین شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد و قبلاً فهرستی را در بازارهایی مانند Binance، FTX و Huobi global تضمین کرده بود. Aptos که قبلاً رقیب اتریوم و قاتل سولانا لقب گرفته است، آخرین تلاش برای بلاک چین کامل برای قراردادهای هوشمند است که در Defi، DAO و NFT ها استفاده می شود.

Aptos محصولی است که توسط متا ساخته شده و حاصل 4 سال توسعه فنی و ماموریتی برای امن ترین و مقیاس پذیرترین بلاک چین لایه 1 است. در حالی که اتریوم پس از ادغام به جلو حرکت کرد، رقیبانی مانند سولانا با وجود قطعی های گاه به گاه با سرعت تراکنش های بسیار سریع تری وارد عمل می شوند. کاستی ها فرصت های بازار را برای پروژه های جدیدی مانند Aptos فراهم می کند.

ماه گذشته، Aptos Anchorage Digital را به عنوان یکی از متولیان سازمانی خود انتخاب کرد. رئیس انکوریج، دیوگو مونیکا، در کمیته فنی دیم خدمت کرده بود.

چه چیزی Aptos را متمایز می کند؟

در سال 2019، فیسبوک که اکنون به متا تغییر نام داده است، شروع به کار بر روی بلاک چین Diem خود کرد که در آن زمان به آن Libra می گفتند. با این حال، انتقاد عمومی و فشار دولت، تیم را مجبور به رها کردن پروژه کرد. بعداً توسعه‌دهندگان متوجه کاستی‌های بلاک چین‌های لایه 1 شدند و «اجرای موازی» را ارائه کردند، روشی برای سفارش‌دهی سریع و ترکیب تراکنش‌ها برای تسریع فرآیند سفارش.

این استارت آپ از بودجه VC استفاده کرد و یک دور استراتژیک 200 میلیون دلاری از مدیرانی مانند Andreessen Horowitz در ماه مارس و یک دور سری A 150 میلیون دلاری به رهبری FTX را مدیریت کرد. سرمایه گذاری های قابل توجهی که توسط مدیران انجام شد، روایت Aptos را در محافل رمزنگاری در روزهای اولیه تنظیم کرد.

در تست نت، بلاک چین Aptos 130000 تراکنش در ثانیه را ثابت کرد که در مقایسه با اتریوم که 30 تراکنش در ثانیه را انجام می دهد، قابل تحسین است.

آیا آپتوس از سولانا پیشی خواهد گرفت؟ در حالی که Aptos تازه در بازار است، در حال حاضر 100000 تراکنش در ثانیه را در مقایسه با Solana انجام می دهد، با 60000 تراکنش در ثانیه با قطع شدن گاه به گاه شبکه بلاک چین. این پروژه همچنین جذاب است، با صندوق جنگی به ارزش میلیاردها و رئیس سابق بازاریابی در آستین ویرتیس مسئول ساختمان اکوسیستم Aptos.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه بلاک چین استفاده از زبان برنامه نویسی Move است که کنترل دسترسی و کمبود را در اولویت قرار می دهد.

با وجود جذابیت، شایان ذکر است که این اکوسیستم از نظر پذیرش انبوه و سلامت اکوسیستم هنوز کیلومترها از اتریوم و سولانا عقب تر است. توکنومیک اکوسیستم غیرشفاف است و سهم بزرگی از توکن ها به خودی ها و سرمایه گذاران فرشته اختصاص داده شده است. شروع متزلزل برای جامعه خوشایند نبود. همه چیز گفته و انجام شده، زمان داور نهایی خواهد بود.

زبان برنامه نویسی را جابجا کنید

تراکنش‌های Aptos توسط گره‌های اعتبارسنجی تأیید می‌شوند که در مورد وضعیت بلاک چین توافق دارند. دستور تراکنش در ماشین مجازی Move (MoveVM) اجرا می شود. اعتباردهنده ها تراکنش ها را در امتداد بلاک چین رمزگشایی می کنند. MoveVm این فرآیند را به عنوان ورودی می گیرد و آن را در یک دلتای ذخیره سازی خروجی پردازش می کند. هنگامی که خروجی ها بر سر یک اجماع در مورد وضعیت دلتای ذخیره سازی به توافق برسند، برای عموم منتشر می شود.

The Move یک زبان برنامه نویسی ایمن و مطمئن با کتابخانه ای وسیع است. توسعه دهندگان به طور مداوم اکوسیستم را با کتابخانه های جدید ارتقا می دهند تا محیطی غنی برای توسعه دهندگان WEB 3 فراهم کنند. کتابخانه هایی که در حال حاضر موجود هستند عبارتند از:

استاندارد توکن- مشابه ERC در بلاک چین اتریوم، ایجاد NFT و دیگر توکن‌های قدرتمند را بدون نیاز به قرارداد هوشمند ممکن می‌سازد.

استاندارد سکه – توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با استفاده از ماژول بی اهمیت، سکه هایی با نوع ایمن ایجاد کنند.

ویژگی Staking – کاربران می توانند با واگذاری سکه های خود به اعتبارسنجی و کسب سود در مقابل، در ایمن سازی بلاک چین شرکت کنند.

نوع ویژگی – آدرس زمان اجرا، نام ساختار یک نوع معین و ماژول آن را مشخص می کند.

چارچوب چند امضاکننده – چندین نهاد امضاکننده را فعال می‌کند

سرویس مهر زمان – زمان فعلی یونیکس را با استفاده از ساعت افزایش‌یافته یکنواخت ترسیم می‌کند.