منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا یک CBDC آسیایی می تواند جایگزین دلار شود؟

آیا یک CBDC آسیایی می تواند جایگزین دلار شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک اتاق فکر مستقر در چین ایده طراحی و توسعه یک CBDC آسیایی را مورد بحث قرار داده است که می تواند در سراسر منطقه مورد استفاده قرار گیرد. این ایده برای کمک به کاهش وابستگی این قاره به دلار و در عین حال کمک به CBDC به چالش کشیدن آن مطرح شد. نویسندگان این گزارش مدعی شدند که اگر این قاره تصمیم به طراحی ارز دیجیتال بگیرد، در درازمدت برای آنها یک تغییر دهنده بازی خواهد بود. این گزارش ماه گذشته در مجله World Affairs منتشر شد.

CBDC آسیایی با 13 ارز مرتبط خواهد بود

مانند اکثر ارزهای دیجیتال، این گزارش بیان کرد که CBDC آسیایی بر روی یک بلاک چین طراحی خواهد شد. در ادامه این گزارش آمده است که با توسعه ارزهای دیجیتال، آنها به حدود 13 ارز مرتبط خواهند شد. محققان اشاره کردند که این ارزها همه اعضای کشور آسه آن را تشکیل می دهند.

این گروه شامل کشورهای عضو است که توسط تمام کشورهای آسیایی واقع در جنوب شرقی تشکیل شده است. جدا از این موارد، CBDC آسیایی نیز به ارزهای چین، کره جنوبی و ژاپن مرتبط خواهد بود. محققان عقیده داشتند که کشورهای منطقه شرق آسیا بیش از 20 سال است که بر اساس آن زندگی می کنند. با این کار، آنها احساس می کنند زمان آن فرا رسیده است که برای طراحی یک ارز منطقه ای دور هم جمع شوند.

CBDC چین به نقطه عطف جدیدی دست یافته است

محققان همچنین گفتند که اکثر شرایط مورد نیاز کشورها برای طراحی CBDC جمعی آسیایی محقق شده است. مجله ای که تمام اطلاعات در آن موجود است متعلق به بخش روابط خارجی چین است. محققان همچنین کارمندان موسسه اقتصاد و سیاست جهانی هستند. این نهاد یکی از معدود اندیشکده هایی است که با حزب حاکم چین ارتباط دارد. کسب‌وکارها و شرکت‌ها در سراسر آسیا به شدت به دلار و در بیشتر موارد دارایی‌های دیجیتال برای انجام معاملات مبتنی بر تجارت متکی هستند.

گذشته از آن، آنها همچنین از ارزها برای فرار از تورم و سایر مسائل استفاده کرده اند. این گزارش تحقیقاتی پشتوانه نقطه عطف اخیری است که توسط CBDC چین به دست آمده است. گزارش ها ادعا کردند که CBDC قبلاً برای انجام بیش از 10 میلیون دلار تراکنش در این هفته استفاده شده است. جدای از آن، تعداد فروشگاه هایی که به آزمایش ارز دیجیتال کمک می کنند نیز به حدود 6.5 میلیون رسیده است. چین همچنین در حال همکاری با بانک های برتر در برخی کشورهای دیگر برای ایجاد یک CBDC مشترک است که در حال حاضر در حال آزمایش است. ماه گذشته، این گزارش ادعا کرد که CBDC برای انجام معاملات به ارزش 22 میلیون دلار در مرحله آزمایش آن استفاده شده است.