منو سایت

آیا کوین بیس ورشکست می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار نزولی کریپتو منجر به از دست دادن مقدار زیادی شده است. سرمایه گذاران همچنان با روزهای سختی روبرو هستند زیرا مقدار قابل توجهی از دست داده اند. کوین بیس، یکی از صرافی های پیشرو ارزهای دیجیتال، با واکنش های مشابهی مواجه شده است. نتیجه کاهش یک چهارمی در ارزش آن تا می 2022 بوده است. به روز رسانی های ژوئن 2022 (از 14 ژوئن) نشان می دهد که ارزش بازار جهانی به 903.90 میلیارد دلار کاهش یافته است.

با افزایش زیان بازار جهانی کریپتو با کاهش سرعت، سرمایه گذاری با کوین بیس و سایر صرافی ها کاهش یافته است. سرمایه گذاران سرمایه خود را ایمن می خواهند، بنابراین ترجیح می دهند به سراغ گزینه های مطمئن تری بروند. نتیجه این امر، واگذاری های عظیم از بازار بوده است. کانال اصلی سرمایه گذاری صرافی های رمزنگاری است، بنابراین مستقیماً تحت تأثیر قرار می گیرند.

در اینجا مروری مختصر از وضعیت تغییر بازار کریپتو، تأثیرات آن بر کوین بیس و چگونگی تأثیر آن بر مشتریان است.

تغییر بازار کریپتو

بازار جهانی کریپتو در سال 2022 به آرامی آغاز شد زیرا تغییرات بزرگ کمی وجود داشت. اگرچه نوساناتی در ارزش آن وجود داشت، اما تأثیرات در مقیاس محدود باقی ماند، بنابراین تغییر بزرگی در ارزش ایجاد نشد. سرمایه گذاران به رشد آن خوش بین بودند زیرا ارزش بازار آن ثابت بود. این باور عمومی وجود داشت که زیان ها لحظه ای بوده و بازار به زودی از سر گرفته خواهد شد.

سپس مناقشه روسیه و اوکراین آمد که تأثیرات آن ماندگار بود زیرا بر اقتصاد جهانی تأثیر گذاشت. وضعیت بدتر شد و در نهایت روسیه به اوکراین حمله کرد و در نتیجه جهان غرب تحریم شد. تعداد زیادی از شهروندان روسیه سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال داشتند. Coinbase یکی از دروازه های اصلی آنها به ارزهای دیجیتال بود. این تحریم ها منجر به ناتوانی شرکت غربی برای کار در روسیه شد.

بعداً با افزایش فشار بر اقتصاد جهانی به دلیل عدم تعادل، تأثیرات بیشتر گسترش یافت. بنابراین منجر به سقوط آزاد بازار کریپتو شد. Coinbase یکی از قربانیانی است که به دلیل این بدتر شدن وضعیت متحمل ضرر شده است.

دلایل ورشکستگی احتمالی کوین بیس

اگرچه مدیر عامل Coinbase ادعاهای مربوط به ورشکستگی احتمالی آن را رد کرد، اما بازار در حال تغییر ممکن است آن را به این نقطه برساند، بنابراین نمی توان ورشکستگی را به طور کلی نادیده گرفت. در اینجا چند دلیل احتمالی برای این اتفاق وجود دارد.

کاهش بازار

دلیل اصلی ورشکستگی احتمالی کوین بیس ممکن است کاهش ارزش بازار باشد. ارزش بازار به دلیل کاهش سرمایه گذاری ها به نصف کاهش یافته است. صرافی های کریپتو یکی از قربانیان مستقیم این تغییر بوده اند. یک نشانه کاهش در القای کارکنان جدید به بورس مذکور است. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، معتقد است که بازار بهبود خواهد یافت و مبادلات را تقویت می کند. در مقابل، وضعیت کنونی تصویری تاریک نشان می دهد.

کاهش اعتماد به ارزهای دیجیتال

اعتماد به ارزهای دیجیتال به دلیل کاهش ارزش ارزش بازار کاهش یافته است. امسال با ارزش بازار در محدوده 2 تریلیون دلار شروع شد و اکنون به زیر 1 تریلیون دلار رسیده است. زیان بیش از یک تریلیون دلار قابل توجه است و سرمایه گذاران را نگران کرده است. بنابراین، آنها سرمایه خود را از سکه های مختلف واگذار کرده اند و در نتیجه Coinbase و سایر سکه ها دچار مشکل شده اند.

افزایش تورم آمریکا

تورم آمریکا دلیل اصلی کاهش بازار کریپتو است. این تغییرات به این معنی است که بر صرافی های رمزنگاری نیز تأثیراتی داشته است. برخی مبادلات به سمت اخراج ها رفته اند که نشان دهنده یک روند خطرناک است. اگر نرخ تورم رشد کند، تأثیرات آن برای صرافی‌های کریپتو بدتر خواهد بود.

تاثیرات بر مشتریان

مدیر عامل Coinbase در پرونده ای به مقامات SEC گفت که تأثیرات ورشکستگی ممکن است بر سرمایه گذاران نیز تأثیر بگذارد. در نتیجه ورشکستگی، با مشتریان به عنوان رفتار خواهد شد به طور کلی طلبکاران بدون وثیقه. بنابراین، بدیهی است که در صورت بدتر شدن سلامت مالی Coinbase، مشتریان نیز ممکن است متحمل ضرر شوند.

نتیجه

وضعیت فعلی بازار حکایتی متأسفانه دارد زیرا ارزش سرمایه گذاری ها در بازار کاهش یافته است. تأثیرات روی صرافی‌های رمزارز مانند Coinbase یکسان است که ضررهای قابل توجهی را متحمل شده است. احتمال ورشکستگی آن کم است، اما نمی توان به طور کلی از آن غفلت کرد. بنابراین، اگر این اتفاق بیفتد، روی مشتریان تأثیر خواهد گذاشت.