منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا کریپتو مقصر است؟ رئیس RBI بحران بانکی ایالات متحده را به ارز دیجیتال مرتبط می کند

آیا کریپتو مقصر است؟ رئیس RBI بحران بانکی ایالات متحده را به ارز دیجیتال مرتبط می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رئیس بانک مرکزی هند، بانک مرکزی هند (RBI)، با اشاره به بحران اخیر بانکی ایالات متحده به عنوان مثال، نگرانی هایی را در مورد خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال برای سیستم مالی ایجاد کرده است.

Shaktikanta Das، فرماندار RBI، در سخنرانی در هفدهمین سخنرانی یادبود KP Hormis در روز جمعه، بر نیاز به تنظیم‌کننده‌های قوی، رشد پایدار و مدیریت محتاطانه بدهی دارایی‌ها تاکید کرد.

بحران بانکی ایالات متحده خطرات کریپتو را نشان می دهد

اظهارات فرماندار داس به سقوط اخیر چندین بانک در ایالات متحده از جمله بانک Signature و بانک Silicon Valley اشاره داشت که تنظیم‌کننده‌ها آن‌ها را به دلیل ورشکستگی مالی تعطیل کردند.

این حوادث سوالاتی را در مورد نقش ارزهای رمزنگاری شده در سیستم مالی ایجاد کرده است، به طوری که برخی شکست بانک ها را به پذیرش مشتریان ارزهای دیجیتال بدون تدابیر کافی نسبت می دهند.

در حالی که قانون‌گذاران هرگونه ارتباط بین بحران بانکی و ارزهای دیجیتال را رد کرده‌اند، سناتور الیزابت وارن (D-MA) در انتقاد از بانک‌های دوستدار رمزنگاری با این استدلال که آنها یک خطر سیستماتیک برای سیستم مالی هستند، به شدت انتقاد کرده است.

فرماندار داس این نگرانی ها را تکرار کرد و هشدار داد که ارز دیجیتال نه تنها ثبات اقتصاد کلان و مالی هند را تهدید می کند، بلکه توانایی RBI برای تنظیم سیستم پولی کشور را نیز تضعیف می کند.

فرماندار داس بر اهمیت مدیریت محتاطانه بدهی دارایی ها در تضمین ثبات مالی تاکید کرد و خاطرنشان کرد که اقتصاد هند علیرغم چالش های ناشی از بیماری همه گیر همچنان انعطاف پذیر است.

او همچنین بر تعهد RBI به رشد پایدار و مقررات قوی تاکید کرد و بر نیاز به رویکرد مشترک برای حفظ ثبات مالی تاکید کرد.

فرماندار سال خطرات کریپتو را برجسته می کند

هشدارهای فرماندار داس در مورد خطرات کریپتو در بحبوحه نگرانی های جهانی در مورد تأثیر بالقوه ارزهای دیجیتال بر سیستم مالی ارائه می شود. رئیس RBI روز چهارشنبه توسط جوایز بانکداری مرکزی 2023 به عنوان فرماندار سال انتخاب شد و رهبری او را در هدایت اقتصاد هند در گذر از همه‌گیری تشخیص داد.

با این حال، علیرغم دستاوردهای خود، فرماندار داس همچنان مراقب خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال است، که قبلاً آن را به عنوان یک “نگرانی جدی” برای سیستم مالی توصیف کرده بود. نظرات او در سخنرانی بزرگداشت KP Hormis منعکس کننده اجماع فزاینده ای در بین بانک های مرکزی است که ارزهای رمزپایه تهدید قابل توجهی برای ثبات مالی هستند و باید تحت نظارت و مقررات بیشتری قرار گیرند.