منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا چین می تواند نقض کپی رایت را در بخش NFT خود حذف کند؟

آیا چین می تواند نقض کپی رایت را در بخش NFT خود حذف کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چین با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مقامات این کشور از این پس سازندگان NFT را با کارهای غیرمجاز دنبال خواهند کرد. این پس از آن صورت می گیرد که مقامات متوجه شدند که اکثر تاجران به طور غیرقانونی میزبانی و فروش کارهای دیگران را به عنوان کار خود دارند. با آپدیت جدید، تاجرانی که بدون تایید قبلی کارهای دیگران را میزبانی می کنند و به فروش می رسانند، دستگیر و تحریم می شوند. دولت همچنین به دنبال مبارزه با نقض حق چاپ در بخش NFT و سایر بخش های کشور است.

NCAC در حال همکاری با سه آژانس دیگر است

طبق به‌روزرسانی قبلی، اداره ملی حق چاپ در کشور با سایر وزارتخانه‌ها برای مبارزه با نقض حق چاپ در تمام پلتفرم‌های اجتماعی همکاری کرده است. یکی از راه‌هایی که آنها با این غیرقانونی‌ها مبارزه کرده‌اند، اطمینان از نظارت دقیق بر همه پلتفرم‌ها و جستجوی هر گونه مطالبی است که به نظر نقض می‌رسد.

سایر طرف‌هایی که با دولت در این زمینه همکاری می‌کنند، دفتر اطلاعات اینترنتی دولتی و وزارت صنعت و فناوری، در میان دیگران هستند. این بیانیه همچنین خاطرنشان کرد که نظارت تنها بر روی محصولات بارگذاری شده در اینترنت انجام نمی شود، زیرا آنها بر همه تبلیغات، پخش ویدیوها و اطلاعات در تمام وب سایت های تجاری نظارت می کنند.

چین قصد دارد نقض کپی رایت را محدود کند

NCAC اعلام کرد که میزان فزاینده آپلود غیرقانونی آثار مردم به چیزی تبدیل شده است که نگرانی های زیادی را برای خلاقان در کشور ایجاد کرده است. این بدن خاطرنشان کرد که بسیاری از کسانی که تمایل داشتند، نهادهایی بودند که فناوری‌های نوآورانه در اختیار داشتند. به همین دلیل است که آژانس می‌خواهد بیشتر بر مسائل نقض در بخش NFT در چین تمرکز کند. این بدنه اعلام کرده است که نظارت بر نرخی را که معامله‌گران در آن آثار متعلق به افراد دیگر را به عنوان متعلق به خودشان بارگذاری می‌کنند، بررسی خواهد کرد. به این ترتیب، افراد کمتری مایل به ریسک فروش محصولات دزدی دریایی به عنوان NFT در سراسر بازار خواهند بود.

این سازمان می‌خواهد با معرفی قوانین بیشتری که در سراسر چین اجرا می‌شوند، نقض حق نسخه‌برداری را محدود کند. با این کار، برای هر کسی که با این قوانین و مقررات مخالفت کند جریمه یا مجازات زندان وجود خواهد داشت. چین هنوز موضع خود را در مورد NFT ها اعلام نکرده است، زیرا از پلتفرم ها خواسته است که به جای توکن های غیر قابل تعویض معمول، کلکسیون های دیجیتال را فراخوانی کنند. به منظور تقویت این نکته، گزارش‌هایی مبنی بر اخراج دارندگان حساب در WeChat که به NFT‌ها مرتبط هستند، از این پلتفرم اخراج شدند.