منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا پیشنهاد مالیاتی 28 درصدی پرتغال بر روی ارزهای دیجیتال بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد؟

آیا پیشنهاد مالیاتی 28 درصدی پرتغال بر روی ارزهای دیجیتال بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پرتغال یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت در میان برخی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دلایلی از جمله مالیات صفر ارز دیجیتال است. با این حال، دولت به دنبال ارائه یک سیاست جدید است که می تواند پوشش افراد مبادله کننده ارزهای دیجیتال در کشور را از بین ببرد.

پرتغال به دنبال مالیات 28 درصدی برای ارزهای دیجیتال است

روز دوشنبه، فرناندو مدینا، وزیر دارایی پرتغال، پیش‌نویسی را در مورد مالیات بر سود ارزهای دیجیتال که توسط سرمایه‌گذاران فردی در این کشور نگهداری می‌شود، ارائه کرد. این لایحه به عنوان بخشی از پیشنهاد بودجه سال 2023 کشور معرفی شد.

از امروز، تنها سود ارزهای دیجیتال از فعالیت های حرفه ای و تجاری در پرتغال به عنوان سود سرمایه مشمول مالیات است. با این حال، پس از پیشنهاد جدید، دولت می‌تواند مالیات 28 درصدی را بر سود ارزهای دیجیتالی که توسط سرمایه‌گذاران محلی در طی یک سال به دست می‌آید اعمال کند. ارزهای دیجیتال که بیش از یک سال نگهداری می شوند از پرداخت مالیات معاف هستند.

این پیش نویس همچنین به دنبال مالیات بر نقل و انتقالات و کمیسیون های ارز دیجیتال است که توسط شرکت ها در فعالیت های مرتبط با رمزنگاری دریافت می شود. در همین حال، پیشنهاد مالیاتی منوط به تصویب پارلمان پرتغال است و تنها در صورت تصویب لازم الاجرا/قانون می شود.

توسعه امروز حدود پنج ماه پس از اشاره وزیر دارایی به برنامه کشور برای مشمول مالیات ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. مدینه گفت: «بسیاری از کشورها قبلاً سیستم‌هایی دارند، بسیاری از کشورها در حال ساخت مدل‌های خود در رابطه با این موضوع هستند و ما نیز مدل خود را خواهیم ساخت».

آیا مالیات کریپتو پرتغال بر پذیرش تأثیر می گذارد؟

پرتغال یکی از دوستدارترین حوزه های قضایی اروپا و بهشت ​​مالیاتی برای برخی از سرمایه گذاران، به ویژه در ایتالیا و فرانسه، در نظر گرفته می شود. به ویژه، علاقه و پذیرش ارزهای دیجیتال در پرتغال در بحبوحه رژیم مالیاتی مطلوب آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

با این حال، باید دید که آیا فعالیت‌های رمزنگاری در کشور در میان پیشنهاد مالیات بر کریپتو کاهش می‌یابد یا خیر.

دولت هند در سال جاری اقدام مشابهی انجام داد و مالیات 30 درصدی را بر سود حاصل از ارزهای دیجیتال در آوریل 2022 یا پس از آن اعلام کرد. سرمایه‌گذاران در ابتدا از این توسعه استقبال نکردند، که در مرحله اولیه بر تجارت کریپتو در کشور تأثیر گذاشت.