منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا واقعاً می توانیم جهان را با کمک دیجیتال تغییر دهیم؟

آیا واقعاً می توانیم جهان را با کمک دیجیتال تغییر دهیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ما در دنیایی از کمبود زندگی می کنیم: منابع محدودی مانند آب پاک ، زمین های زراعی و انرژی داریم. ما همچنین در زمان های بی سابقه ای زندگی می کنیم ، با گزارش تغییرات آب و هوایی که به ما می گوید این “کد قرمز برای بشریت” است. چرا؟ سرمایه داری ناپایدار و بدون محدودیت ما را به سمت انقراض جمعی بعدی سوق داده است.

در حال حاضر سه روند بزرگ در جامعه بشری در حال رخ دادن است:

  • ما بیشتر به هم متصل می شویم
  • ما داریم بیشتر مجازی و دیجیتالی می شویم
  • ما برای زنده ماندن در دنیای فیزیکی آنطور که امروز می شناسیم از تناسب کمتری برخوردار هستیم.

اگر می خواهیم از فاجعه برای بشریت و خود طبیعت جلوگیری کنیم ، باید راه هایی را برای مدیریت همه این روندها به طور همزمان پیدا کنیم.

همکاری در راه حل ها

با رشد روزافزون دنیای دیجیتال ، به ویژه متاورس مجازی ، ما به هم متصل تر و خلاق تر می شویم.

متاورس افراد را به هم متصل می کند تا بتوانند ایده ها ، اطلاعات ، دانش ، خرد را در مرزها و مرزها به اشتراک بگذارند. بلکه در پروژه های جدید همکاری کنید. و در مقایسه با واقعیت فیزیکی متداول ، واقعیتهایی با هزینه انرژی بسیار اندک بسازید.

این سطح جدید از ارتباط متقابل ما را قادر می سازد تا در راه حل ها همکاری کنیم. با این وجود ، همه متاورها برابر نیستند. به عنوان مثال ، metaverse فیس بوک یک پروژه متمرکز است ، به این معنی که کاربران واقعاً مالک و کنترل داده های خود را ندارند ، مانند آنچه در WhatsApp یا Instagram انجام می شود.

با استفاده از یک متای متمركز غیر متمركز مانند Next Earth ، كه كپی دیجیتالی زمین در بلاک چین اتریوم است ، کاربران واقعاً دارایی ها و هویت مجازی خود را در اختیار دارند و آنها را كنترل می كنند ، و این امر باعث می شود بدون همكاری و واسطه بدون تمایل ، برنامه شخصی خود را پیش ببرد.

اهدا به راه حل ها

واقعیت های دیجیتالی همچنین می توانند به طور مستقیم جهان را تغییر دهند: از طریق کمک های مالی و تلاش های خیریه محیط زیست.

به عنوان مثال ، در Next Earth ، کاربران با هر کاری که انجام می دهند به اهداف خیریه محیط زیست کمک می کنند ، زیرا 10 درصد از هر خرید زمین جدید به یک موسسه خیریه ارسال می شود.

فرایند کمک های خیریه محیط زیست کاملاً شفاف است ، زیرا توسط یک سازمان خودمختار غیر متمرکز در بالای بلاک چین اداره می شود.

آگاهی بالا بردن

راه حل هایی مانند Next Earth علاوه بر کمک مستقیم به امور خیریه ، آگاهی از نحوه نیاز به ساختن یک جهان پایدار را افزایش می دهد.

بدیهی است ، داشتن مالکیت مجازی با مالکیت دارایی فیزیکی یکسان نیست. با این حال ، برخی از شباهت های مهم بین این دو شکل مالکیت وجود دارد که می تواند پیامدهایی در نحوه تفکر ما در مورد مسائل زیست محیطی داشته باشد.

به عنوان مثال ، هر دو نوع مالکیت افراد را تشویق می کند که به محل زندگی خود اهمیت دهند ، زیرا احساس می کنند برای اطمینان از پایداری و امنیت محله خود سرمایه گذاری کرده اند. هر دو نوع مالکیت باعث افزایش آگاهی مردم در مورد تأثیر رفتار انسان بر محیط ما می شود (با تشویق مردم به مراقبت بهتر از محله های خود) که ممکن است آنها را وادار به انجام کارهایی مانند کاهش انتشار کربن یا بازیافت بیشتر مواد (از آن زمان تاکنون) کند. اسراف را چیزی می دانند که به اموال خود آسیب می رساند).

و هر دو نوع مالکیت ارتباطات اجتماعی را تقویت می کند که می تواند به تقویت جوامع و ارتقای همکاری بین همسایگان کمک کند.

در نهایت ، ما می توانیم جهان را با کمک دیجیتال ، با همکاری در راه حل ها ، کمک به عوامل محیطی و افزایش آگاهی ، تغییر دهیم.