منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا نیجریه در آستانه ممنوعیت رمزارزها است؟

آیا نیجریه در آستانه ممنوعیت رمزارزها است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در فوریه 2021، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه تعلیق هر نوع ارز دیجیتال در نیجریه را اعلام کرد. علاوه بر این، کمیسیون در مورد هرگونه فعالیت و پلتفرم های تامین مالی مرتبط با رمزارز به مردم هشدار داد. با این حال، با مشاهده اکثریت قریب به اتفاق مردم در حال حرکت به سمت ارزهای دیجیتال، کمیسیون باید از طرح خود پشتیبانی کند.

در ماه مه 2022، کمیسیون دستورالعمل هایی را در مورد نگهداری و تجارت دارایی های دیجیتال در نیجریه به اشتراک گذاشت. اکثر سرمایه گذاران و کارشناسان ارزهای دیجیتال فکر می کردند که این می تواند گامی در جهت تنظیم ارزهای دیجیتال و تجارت در کشور باشد. با این حال، روز یکشنبه کمیسیون دوباره با چیز دیگری در خبرها بود.

آیا ارز دیجیتال بخشی از دارایی های دیجیتال در نیجریه است؟

به گفته کمیسیون امنیت و مبادلات، ارزهای دیجیتال بخشی از دارایی های دیجیتال در این کشور نیستند، به همین دلیل دستورالعمل های ماه می همچنان در کشور وجود دارد. آیا این ممنوعیت برای همیشه باقی خواهد ماند؟ مدیر کل کمیسیون، لامیدو یوگودا، گفت: نه. به گفته وی، “حداقل تا زمانی که تنظیم کننده ها نتوانند با استانداردهایی موافقت کنند که سرمایه گذاران را ایمن نگه می دارد.”

روز جمعه، مدیرکل گفت که همه دارندگان رمزارز باید از تجارت کریپتو خودداری کنند زیرا «صرافی‌های ارز دیجیتال هنوز به پلتفرم بانکی مورد نیاز برای هدایت معاملات خود در نیجریه دسترسی ندارند».

در مورد سایر دارایی های دیجیتال چطور؟

کمیسیون آگاه است که جهان به سرعت به سمت دارایی های دیجیتال در حال حرکت است و شما نمی توانید آنها را برای مدت طولانی عقب نگه دارید، به همین دلیل است که آنها سرمایه گذاری در “دارایی های دیجیتال معقول” را ترویج می کنند. کمیسیون گزارش داد که “کمیسیون در کار حمایت از سرمایه گذاران است، نه در تجارت سفته بازی.”

به گفته این کمیسیون، نوسانات و امنیت کریپتو نگرانی واقعی آنها است. به همین دلیل است که این گزارش می‌گوید: «کمیسیون ممکن است هرگونه درخواست برای ثبت دارایی‌های دیجیتال را رد کند، در صورتی که به نظر خود، فعالیت پیشنهادی خط‌مشی عمومی را نقض کند، به سرمایه‌گذاران آسیب برساند یا هر یک از قوانین، قوانین و مقررات اجرا شده توسط کمیسیون را نقض کند. کمیسیون،”

با در نظر گرفتن نوسانات و امنیت، هر دارایی که در نیجریه معامله می شود باید “رویکرد مشترک تنظیم کننده های مختلف” داشته باشد.

پایان کریپتو در نیجریه؟

ممنوع کردن کل معاملات ارزهای دیجیتال در نیجریه تقریبا غیرممکن است زیرا این کشور در رتبه یازدهم در بین 30 کشور برتر در فهرست پذیرش جهانی کریپتو Chainalysis قرار دارد. دلایل متعددی وجود دارد که چرا مردم و سرمایه گذاران نیجریه می بینند که رمزنگاری راه حل نهایی برای آنهاست.

  • این یک سرمایه گذاری سوداگرانه است که می تواند آنها را در مدت کوتاهی ثروتمند کند
  • استفاده از کریپتو به عنوان محافظ در برابر تورم
  • این راهی است برای پرداخت بین المللی به کسانی که ارز نیجریه، نایرا را قبول نمی کنند.
  • علاوه بر این، مردم برای اجتناب از چندین واسطه در طول مسیر و پرداخت سریع‌تر، پرداخت‌ها را انجام می‌دهند.

با در نظر گرفتن موارد فوق، برای دولت نیجریه یا کمیسیون امنیت و تبادل نیجریه بسیار سخت خواهد بود که رمزارز را برای همیشه ممنوع کند. این نه تنها برای نیجریه بلکه برای هر کشور جهان سوم دیگری در جهان قابل اجرا است. آنها تجارت کریپتو را راه حل نهایی مشکلات خود در پرداخت به سرمایه گذاران بین المللی و پیچیدگی این فرآیند می دانند.

افکار نهایی

شاید خیلی ها این را حکم نهایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار بدانند. با این حال، دیر و زود، کمیسیون تجدید نظر کرده و این واقعیت را می پذیرد که مهم نیست که چه، تجارت کریپتو آینده کشور است. با این حال، کمیسیون نگران حفاظت و امنیت پرداخت سرمایه گذاران است، ممنوعیت تجارت کریپتو راه حلی نیست. می تواند مقرراتی برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر هرگونه تقلب وجود داشته باشد.