منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا ماینرهای کریپتو ایمان خود را به بیت کوین از دست می دهند؟ بیش از 10 هزار بیت کوین تخلیه شده است

آیا ماینرهای کریپتو ایمان خود را به بیت کوین از دست می دهند؟ بیش از 10 هزار بیت کوین تخلیه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زمستان کریپتوهای جاری برای همه کسانی که در فضای کلی DeFi دخیل هستند سخت بوده است. با این حال، به طور خاص برای معدنچیانی که در تلاش برای کسب سود از دارایی های بلندمدت هستند، چالش برانگیز بوده است.

ماینرها همیشه مترادف با HODLing بوده اند. نوسانات بیت کوین در دهه گذشته بازده فوق العاده ای را برای ماینرها به ارمغان آورده است، زیرا روند صعودی قابل توجهی سودهای کلانی را برای ماینرها به همراه داشته است. با این حال، کاهش مداوم قیمت بیت کوین در سال جاری، همراه با مشکلات پایداری و تامین برق، حفظ بیت کوین به عنوان دارایی بلندمدت را برای ماینرها چالش برانگیز کرده است.

داده‌های زنجیره‌ای حاکی از آن است که از اول دسامبر 10000 بیت کوین از استخرهای ماینر به صرافی‌های مختلف رمزنگاری حذف شده است. این نشانه ای است که ماینرها به طور فزاینده ای دارایی های بیت کوین خود را نقد می کنند، که نشان دهنده احساسات منفی نسبت به موقعیت های بلند مدت است.

استخراج کنندگان کریپتو به طور مداوم فرصت های سود خود را از دست می دهند

انگیزه مالی بالقوه استخراج کریپتو حتی یک سال پیش قابل توجه بود. با این حال، این فرصت ها به شدت در حال کاهش هستند، نه تنها به دلیل بازار نزولی بلکه به دلیل چندین مشکل مرتبط.

با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی در مورد ماینینگ توسط جوامع گسترده‌تر، بیشتر بلاک چین‌های اصلی به سمت مدل اثبات سهام (Proof-of-Stake) روی می‌آورند، که برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به عملیات ماینینگ تشنه‌ی قدرت نیاز ندارد. اتریوم آخرین نمونه از این مورد است، زیرا شبکه بلاک چین پیشرو در ماه سپتامبر از PoW به PoS منتقل شد.

مهم‌تر از همه، استخراج از لحاظ تاریخی در سال 2022 گران شده است. کشورهای بزرگی مانند چین عملیات استخراج رمزنگاری را به طور کامل ممنوع کرده‌اند، در حالی که سایر کشورها به شدت از این فعالیت‌ها مالیات می‌گیرند. علاوه بر این، جنگ روسیه و اوکراین به طور گسترده قیمت انرژی را در سراسر جهان افزایش داده است. بنابراین، با افزایش هزینه ها، پاداش استخراج به طور مداوم کمتر می شود.

با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی در قلب جامعه کریپتو و بحران انرژی که هنوز حل نشده است، احتمالاً سال 2023 برای ماینرها تاسف بار خواهد بود. با این حال، چندین پروژه برای حمایت از این مشکل جاری برای جامعه معدنی در حال ایجاد است. به عنوان مثال، ماه گذشته، Binance Pool یک طرح وام 500 میلیون دلاری را برای استخراج کنندگان دولتی و خصوصی اعلام کرد.

این ابتکارات به جامعه کمک می کند تا خسارات جاری را حفظ کند. با این حال، به دلیل کوچکتر شدن جوایز، کاهش عملیات استخراج در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر است.