منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سولانا بالا می رود؟ چشم انداز قیمت SOL در میان سرایت FTX

آیا سولانا بالا می رود؟ چشم انداز قیمت SOL در میان سرایت FTX

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سولانا در سه ماهه سوم سال 2022 روندی وحشیانه داشت و در نوامبر با افت بیش از 50 درصدی، بیشترین ضربه خود را گرفت. پویایی قیمت SOL گرما را از صنعت کریپتو می کاهد. همانطور که احساسات بازار بهبود می یابد، می توانیم آن را برای جبران زیان پیش بینی کنیم.

آیا SOL بالا می رود؟ برای پاسخ بهتر به این سوال، احساسات بازار، تحولات اکوسیستم و پویایی قیمت توکن را در جلسات بعدی بررسی خواهیم کرد.

سرایت سولانا توسط FTX

اکنون آشکار شده است که سقوط صرافی FTX و مدیر عامل آن سام بنکمن-فرید بر احساسات بازار تأثیر منفی گذاشته است. SOL، FTT، SRM، MAPS و OXY ارزهای دیجیتال نزدیک به FTX بودند و بیشترین ضربه را خوردند. سکه ها توسط تحقیقات SBF، FTX یا Alameda پشتیبانی یا ایجاد شده اند.

در هفته سرنوشت ساز، SRM 69 درصد کاهش یافت، در حالی که MAPS و OXY به ترتیب 78 درصد و 46 درصد سقوط کردند. FTT، توکن بومی مبادله، در همان بازه زمانی بیش از 90 درصد از دست داد.

هنگامی که ترازنامه شرکت نشان داد که شرکت مقادیر قابل توجهی SOL را در اختیار دارد، سکه در یک شکست در هم تنیده شد. در زمان سقوط، FTX دارای 8.9 میلیارد دلار بدهی، 900 میلیون دلار دارایی نقد و 5.5 میلیارد دلار دارایی نقد کمتر بود.

دارایی‌های نقدشونده کمتر شامل SRM به ارزش 2.2 میلیارد دلار، SOL به ارزش 982 میلیون دلار، MAPS به ارزش 616 میلیون دلار، FTT به ارزش 544 میلیون دلار، و سایر دارایی‌هایی که ارتباط مستقیم با FTT دارند. رکود متعاقب آن بیشتر این دارایی ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

FTX بعداً اعلام ورشکستگی کرد و مدیران تصفیه اکنون ذخایر سکه را در اختیار دارند. تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند که سکه‌ها می‌توانند برای بیش از ده سال قفل باقی بمانند تا اینکه مراحل ورشکستگی فصل 11 تکمیل شود.

آمار Onchain توسط قطب نما Solana نشان می دهد که Alameda دارای 48,671,518 سکه است که 65.4٪ از کل سهام را تشکیل می دهد. در زمان انتشار، ارزش سکه‌ها 12.78 میلیون دلار بود و تا زمانی که از سهام خارج نشوند، به پاداش‌های خود ادامه خواهند داد. وجوه باقی مانده احتمالاً در اختیار Alameda Research است.

FTX به شدت از اکوسیستم سولانا پشتیبانی کرد. به عنوان مثال، FTX صرافی غیرمتمرکز Serum را بر روی بلاک چین Solana ایجاد کرد.

روز یکشنبه، 6 نوامبر، سکه به سقوط FTX واکنش نشان داد و چهار روز بعد از بالاترین سطح 37 دلار به 13 دلار سقوط کرد.

تحولات اخیر سولانا

علیرغم سکسکه ها و خرابی های FTX، اکوسیستم سولانا از نظر عملکرد و مقیاس پذیری همچنان امیدوار کننده است. شبکه در 400 میلی ثانیه با هزینه تراکنش کمتر از 0.01 دلار نهایی می شود.

در ژوئن 2022، سولانا محصول جدید خود Solana Mobile را با نام Saga معرفی کرد. این پروژه با مشخصاتی که قبلاً برای عموم منتشر شده است در حال پیشرفت است.

این تلفن همراه با فروشگاه sApp Solana با کارمزد صفر برای خریدهای درون برنامه ای، اشتراک و فروش عرضه می شود. فروش Saga در سال 2023 آغاز می شود و می توانید همین امروز پیش خرید کنید.

مشارکت های اخیر شامل Coinledger است. برنامه Coinledger معاملات Solana شما را برای محاسبه سود / زیان تجزیه و تحلیل می کند و گزارش مالیاتی خودکار را ارائه می دهد.

NFT های سولانا اکنون در اینستاگرام و فیس بوک فعال هستند. از آن زمان بلاک چین با سازندگان پیشرو اکوسیستم NFT، بازارها و پروژه های زیرساختی برای توسعه این مشارکت همکاری کرده است.

در 10 نوامبر، امیر حلیم، بنیانگذار هلیوم، اشاره کرد در انتقال آنها به بلاک چین سولانا. هلیوم پلتفرمی است که زیرساخت های سیمی غیرمتمرکز را در اختیار مؤسسات قرار می دهد.

اظهارات پایانی

تحولات اکوسیستم سولانا و قیمت گذاری آن در کنار هم نبوده است. برای اکثریت، قیمت SOL مطابق با احساسات بازار معامله شده است. بازار نزولی نسبت به سکه سخت بوده است و تا کنون 94 درصد از بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 260.06 دلار در 6 نوامبر 2021 کاهش یافته است.

آیا سولانا بالا می رود؟  چشم انداز قیمت SOL در میان سرایت FTX 1

از طریق تجزیه و تحلیل نمودار، ما می توانیم حرکت مثبت قیمت را از هیستوگرام MACD استنباط کنیم. خط MACD بالاتر از خط سیگنال شکسته شده است که نشان می دهد قیمت ها بالاتر خواهند رفت. شاخص قدرت نسبی نشان می دهد که SOL از موقعیت فروش بیش از حد خود در 21 نوامبر بهبود می یابد و فضای زیادی برای حرکت قیمت به سمت بالا وجود دارد.

همچنین، پیش بینی قیمت SOL 2023 -2031 را بخوانید.