منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سقوط دیگری مانند FTX در قالب Ledger اتفاق می افتد؟

آیا سقوط دیگری مانند FTX در قالب Ledger اتفاق می افتد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دنیای کریپتو از سقوط FTX بیرون نیامده است، و ممکن است سقوط دیگری در راه باشد زیرا گمانه‌زنی‌های متعددی درباره Ledger و سایر وجوه CEX بدون هیچ دلیل مناسبی وجود دارد. یکی از این موارد توسط یکی از برترین تحلیلگران ارزهای دیجیتال @_0xSea_ ارائه شده است. او در رابطه با معامله 3 میلیون دلاری دوستش داستانی را مطرح کرد.

آیا کیف پول سخت افزاری لجر قابل اعتماد است؟ بسیاری از کاربران سکه‌ها را پس گرفتند و در کیف پول سرد خود ذخیره کردند، زیرا معتقد بودند CEX پس از حوادثی مانند FTX دیگر امن نیست. اما آیا کیف پول های سرد همیشه امن هستند؟ طبق گزارش‌ها، پرداخت‌های دریافت‌شده از طریق ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی دفتر کل Swap بدون هیچ ردی در گذشته گم شده است. با این حال، این یک حادثه منحصر به فرد نیست. یک مشتری دیگر نیز با مشکل مشابهی مواجه شد که هزینه آن به 3 میلیون دلار می رسد و هنوز اصلاح نشده است.

داستان Ledger App و کسر 3 میلیون دلاری؟

کاربر قصد دارد USDT را با USDC در Ledger جایگزین کند زیرا مشکلات مربوط به FTX و اضطراب بازار در مورد FUD و USDT در بازار FUD وجود دارد. Ledger Live پلتفرم Changely را پیشنهاد کرد زیرا وعده ورود بلادرنگ و بدون ثبت نام را می داد.

صرافی Wyre چند هفته پیش مشکلاتی داشت. این بار، Changelly است، یک صرافی ساده USDT / USDC. Changelly در بین کاربران کریپتو معروف نیست، اما چهار ارائه دهنده خدمات صرافی در وب سایت رسمی لجر فهرست شده اند. یکی تیم Changely است که Ledger Live به طور پیش فرض آن را نیز پیشنهاد می کند.

آیا سقوط دیگری مانند FTX در قالب Ledger اتفاق می افتد؟  1

یک اتفاق غیرقابل پیش بینی رخ داد. کاربر فوق از Changelly برای تبدیل USDT به ارزش USDC 2,932,345 USD برای تبدیل خود استفاده می کند. این سایت پس از اتمام عملیات کاربر، “پخش تراکنش موفقیت آمیز” را نشان داد، اما وجوه هنوز نرسیده بود. در نتیجه، کاربر با خدمات مشتری تماس گرفت. از او خواسته شد تا KYC را تکمیل کند، اما این پیشنهاد تا زمانی که با خدمات مشتری صحبت کرد، ارائه نشد.

خدمات مشتری از او خواسته شد منبع وجوه، صورتحساب بانکی، انتساب آدرس و قراردادهای تجاری را ارائه کند. کاربر تمام مراحل را دنبال کرد، اما مراقبت از مشتری پاسخ داد، “دریافت و در دست بررسی”. پس از چند روز، او یک بار دیگر در مورد تعدادی از معاملات مربوط به آدرس مربوطه مورد سوال قرار گرفت. او با این وجود پاسخ کاملی ارائه کرد اما بیهوده.

حتی می توانید USDT را به آدرس فرستنده بازگردانید اگر طرف مقابل نپذیرفت. کاربر در طول هفته بعد به ایمیل تیم Changely ادامه داد و پیشنهاد داد تا با تیم مدیریت جلسه ای ترتیب دهد تا بتوانند همه مسائل را به یکباره مورد بحث قرار دهند. طرف مقابل پاسخی نداد و ایمیل های ارسال شده برای آنها بی پاسخ ماند.

نگرانی در مورد ثبات مالی لجر

سه میلیون دلار بیش از یک ماه است که بدون دلیل از 20 آبان ماه بازداشت شده است. چرا Changelly به طور هدفمند این مقدار قابل توجه را به تعویق انداخت؟ مردم از ثبات مالی تیم Changely مطمئن نیستند.

تقریباً 400 نظر 1 ستاره در صفحه بررسی مشتریان Trust Pilot در وب سایت رسمی Changely وجود دارد. سایر مشتریان گفته اند که Changelly نیز به دلیل KYC و سایر مسائل، انتقال وجوه آنها را متوقف یا به تعویق انداخته است. بسیاری از کاربران همچنین نگرانی‌هایی را در مورد رفتار SCAM Changelly با KYC در Reddit ایجاد می‌کنند.

آیا سقوط دیگری مانند FTX در قالب Ledger اتفاق می افتد؟  2

افکار نهایی

سقوط FTX و LUNA بسیاری از سرمایه‌گذاران و کاربران را به زانو درآورده است و شاید سرمایه‌گذاران نتوانند در مقابل سقوط دیگری به شکل لجر مقاومت کنند زیرا این صرافی به عنوان یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال با بیش از 4 میلیون کاربر در سراسر جهان شناخته می‌شود. انشالله موضوع حل بشه

پاسخ لجر به موضوع @_0xSea در مورد کسر 3 میلیون دلاری

آیا سقوط دیگری مانند FTX در قالب Ledger اتفاق می افتد؟  3