منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سال 2023 مانند سال 2022 خواهد بود یا یک فرصت خرید مانند سال 2020؟ 7 نکته کلیدی از جدیدترین وبلاگ آرتور هیز

آیا سال 2023 مانند سال 2022 خواهد بود یا یک فرصت خرید مانند سال 2020؟ 7 نکته کلیدی از جدیدترین وبلاگ آرتور هیز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی BitMEX، در جدیدترین پست وبلاگ خود که در 19 ژانویه منتشر شد، یک “فروپاشی مالی جهانی” را به دلیل مشکلات اقتصادی قریب الوقوع در ایالات متحده پیش بینی کرده است. به گفته آرتور هیز، افزایش فعلی بیت کوین نباید به عنوان شروع یک روند صعودی جدید تفسیر شود.

چشم انداز بازار آرتور هیز 2023

در نگاه اول، آرتور هیز از سری شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اداره آمار کار ایالات متحده (مقصول و گمراه کننده) نام می برد. بسیاری از تحلیلگران بازار بر این باورند که روند نزولی ثابت اخیر CPI تنها می تواند نشان دهنده یک چیز باشد: سر پاول آماده می شود تا شیرهای پول رایگان را باز کند و باران را مانند مارس 2020 بباراند.

آیا سال 2023 مانند سال 2022 خواهد بود یا یک فرصت خرید مانند سال 2020؟  7 نکته کلیدی از جدیدترین وبلاگ آرتور هیز 1

با این حال، به نظر نمی رسد آرتور به آنچه بسیاری از تحلیلگران بازار معتقدند، باور داشته باشد. افزایش بازار این سوال را مطرح می کند که بیت کوین چگونه واکنش نشان خواهد داد. برای پیش بینی موثر آن، باید دو واقعیت ضروری بیت کوین را در نظر بگیریم.

اولین مورد این است که بیت کوین و بازارهای بزرگتر سرمایه کریپتو تنها بازارهایی هستند که واقعاً عاری از دستکاری بانک های مرکزی و موسسات مالی عظیم جهانی هستند. دومین چیزی که در مورد بیت کوین باید درک کرد این است که، به عنوان واکنشی به ولخرجی سیستم پولی فیات جهانی در جهان، قیمت آن به طور قابل توجهی به سیر آینده نقدینگی دلار در سراسر جهان (به دلیل عملکرد دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی) وابسته است.

به این منظور، بیت کوین در دو ماه گذشته از ارزش شاخص نقدینگی دلار آمریکا بهتر عمل کرده است. به گفته آرتور هیز، این نشان می دهد که بازار معتقد است چرخش فدرال رزرو قریب الوقوع است.

BTC و عملکرد بازار کریپتو در سال 2023

به گفته آرتور هیز، بیت کوین به سادگی از پایین ترین سطح محلی زیر 16000 دلار جهش می کند. او معتقد است که بیت کوین پس از آن به فلات جدیدی می رسد و تا زمانی که محدودیت های نقدینگی دلار بهبود یابد، روندی جانبی خواهد داشت.

آیا سال 2023 مانند سال 2022 خواهد بود یا یک فرصت خرید مانند سال 2020؟  7 نکته کلیدی از جدیدترین وبلاگ آرتور هیز 2

با این حال، چشم انداز دوم بازار وجود دارد: بیت کوین در حال بازگشت است زیرا بازار پیش بینی می کند چاپ پول فدرال رزرو آمریکا از سر گرفته شود. اگر چنین باشد، آرتور دو نتیجه محتمل را متصور است:

یکی این است که اگر فدرال رزرو با یک پیوت پیش نرود، یا اگر بسیاری از مدیران فدرال رزرو حتی پس از اعداد “خوب” CPI، چشم انداز یک محور را کم اهمیت جلوه دهند، بیت کوین احتمالاً به پایین ترین سطح قبلی باز می گردد.

دوم، اگر فدرال رزرو چرخشی انجام دهد، عملکرد خوب بیت کوین ادامه خواهد داشت و این افزایش نشان دهنده شروع یک بازار صعودی سکولار خواهد بود. با این حال، اگر هر دو احتمال مشخص شد، سرمایه‌گذاران باید ارز دیجیتال را خریداری کنند.

نفوذ بازار کار ایالات متحده

بر اساس گزارش ها، دستمزدها در ایالات متحده با نرخ تورم افزایش می یابد. یعنی در حالی که چیزها گران تر می شوند، توانایی مردم برای خرید آن کالاها به دلیل دستمزدهای بالاتر با نرخ مشابهی افزایش می یابد.

آیا سال 2023 مانند سال 2022 خواهد بود یا یک فرصت خرید مانند سال 2020؟  7 نکته کلیدی از جدیدترین وبلاگ آرتور هیز 3

در نتیجه، این خطر وجود دارد که افزایش قدرت خرید مردم باعث افزایش تورم کالاها شود. به بیان دیگر، تولیدکنندگان کالا ممکن است بفهمند که خریداران آنها امروز درآمد بیشتری نسبت به قبل دارند و قیمت‌های خود را حتی بالاتر می‌برند تا بیشتر از دستمزدهای اخیر مشتریان خود را دریافت کنند.

به گفته آرتور هیز، تحت این سناریو، جروم پاول بهانه ای برای ادامه افزایش نرخ بهره خواهد داشت.

دخالت خزانه داری آمریکا

Core PCE در دسامبر 2022 نسبت به سال گذشته 4.7 درصد بیشتر بود. در حال حاضر اوراق قرضه پس از 6 ماه بیش از 4.7 درصد درآمد دارند. در نتیجه، سر پاول آزادی عمل زیادی برای حفظ نرخ بهره دارد. مهمتر از آن، پاول آزاد خواهد بود که به کوچک کردن ترازنامه فدرال رزرو ادامه دهد و شرایط پولی را به جایی که می‌خواهد محدود کند.

کاهش CPI می تواند نشان دهنده چیزی باشد. با این حال، آرتور هیز معتقد است که از نظر پیش بینی تاریخ چرخش نهایی فدرال رزرو تفاوتی ندارد.

با این حال، آرتور هیز استدلال می کند که نادیده گرفتن رقم CPI و ادامه کاهش ترازنامه فدرال رزرو از طریق QT منجر به یک رویداد اختلال در بازار اعتباری می شود که “اوه لعنتی!” لحظه ای برای فدرال رزرو و آنها را مجبور به تغییر جهت به شدت.

اگر حذف نیم تریلیون دلار در سال 2022 بدترین عملکرد اوراق قرضه و سهام در چند صد سال اخیر را ایجاد کرد، تصور کنید اگر دو برابر این مقدار در سال 2023 حذف شود چه اتفاقی خواهد افتاد. واکنش بازارها هنگام تزریق پول در مقابل برداشت اینگونه نیست. متقارن – و به این ترتیب، من انتظار دارم که قانون پیامدهای ناخواسته فدرال رزرو را با ادامه برداشت نقدینگی به باد دهد.

آرتور هیز

سناریوهای افزایش نرخ فعلی فدرال رزرو باعث ایجاد دهانه قیمتی برای دارایی های پرخطر می شود. به گفته آرتور هیز، سال 2023 می تواند به اندازه سال 2022 بد باشد تا زمانی که فدرال رزرو تغییر کند.

عملکرد طلا در سال 2023

در نگاه اول، به راحتی می توان نتیجه گرفت که افزایش اخیر طلا منعکس کننده دیدگاه بازار است که فدرال رزرو در آینده نزدیک مسیر خود را معکوس خواهد کرد. این یک نتیجه گیری معقول است. با این حال، آرتور معتقد است که طلا به دلیل کاملاً دیگری در حال افزایش است. در نتیجه، بسیار مهم است که افزایش طلا و بیت کوین را به عنوان تایید نزدیک شدن چرخش فدرال رزرو اشتباه نکنید.

به گفته آرتور هیز و دیگر مفسران، دلارزدایی جهان در سال‌های آینده در نتیجه چند تحول مهم ژئوپلیتیکی اخیر، مانند مسدود کردن «دارایی‌های» روسیه در سیستم بانکی غرب توسط ایالات متحده، سرعت خواهد گرفت.

آرتور بر این باور است که دیر یا زود، بقیه جهان خواهند فهمید که سرمایه گذاری در اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده زمانی که آنها می توانند به سرنوشت روسیه دچار شوند، معنایی ندارد. که طلا را به عنوان واضح ترین و جذاب ترین گزینه سرمایه گذاری می کند.

آیا سال 2023 مانند سال 2022 خواهد بود یا یک فرصت خرید مانند سال 2020؟  7 نکته کلیدی از جدیدترین وبلاگ آرتور هیز 4

نمودار عالی بالا از تحقیقات Gavekal به وضوح نشان می دهد که طلا ذخیره انرژی بهتری نسبت به خزانه داری ایالات متحده است. هنگامی که آنها تصمیم به چرخش می گیرند، فدرال رزرو به صراحت قصد خود را برای کنار گذاشتن سیاست های پولی سخت بیان می کند.

فدرال رزرو در اواخر سال 2021 اعلام کرد که با محدود کردن عرضه پول و افزایش نرخ بهره به مبارزه با تورم روی خواهد آورد. آنها این کار را در مارس 2022 شروع کردند و هرکسی که آنها را باور نمی کرد کشته شد. در نتیجه، احتمالاً همان اتفاق در جهت مخالف نیز رخ می‌دهد: فدرال رزرو به ما می‌گوید چه زمانی کار تمام می‌شود، و اگر آنها را باور نکنید، موج بزرگی را که در پی خواهد آمد از دست خواهید داد.