منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا رمزارز می تواند به بانکداری افراد فاقد بانک کمک کند؟

آیا رمزارز می تواند به بانکداری افراد فاقد بانک کمک کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانکداری آنلاین فقط راحت نیست. به اقتصاد جهانی متصل می شود. بانک ها حساب های چک و پس انداز، رهن و وام، خدمات پرداخت آنلاین، و توانایی تعامل با طیف وسیعی از خدمات را از سراسر جهان ارائه می دهند. با این حال، میلیون ها نفر در سراسر جهان به دلایل مختلف، از عدم اتصال به موانع گران برای ورود، به این خدمات دسترسی ندارند. بلاک چین می تواند به اتصال این افراد بدون بانک به اقتصاد جهانی کمک کند و خدمات بانکی لازم را بدون هزینه یا عدم دسترسی بانک ها در کشورهای در حال توسعه با نرخ فقر بالا ارائه دهد.

در حال حاضر پذیرش قابل توجهی از ارزهای دیجیتال در آفریقا اتفاق افتاده است. بخشی از جمعیت کنیا (8.5٪)، آفریقای جنوبی (7.1٪) و نیجریه (6.3٪) شروع به استفاده از این ارزها برای استفاده منظم کرده اند. با توجه به اینکه بانک ها به دلیل دسترسی ناپذیری قابل اعتماد نیستند و به دلیل هزینه تراکنش های بالا برای کاربران کم درآمد گران هستند، بسیاری از آفریقایی ها به سمت ارزهای دیجیتال روی می آورند. با بلاک چین، هزینه ها را می توان پایین نگه داشت، هزینه های انتقال را سریع نگه داشت، و با دسترسی گسترده به اینترنت، دسترسی به همه را برابر کرد.

رمزارزها و Web3 مزایای بیشتری نسبت به بانکداری ارائه می دهند. ورود کاربران به حوزه کریپتو نیز آنها را در سطح اقتصاد جهانی توانمند می کند. خدمات آنلاین بیشتر و بیشتری شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال کرده اند و به آفریقایی هایی که از بلاک چین استفاده می کنند بدون نیاز به حساب بانکی به اقتصاد جهان دسترسی پیدا کرده اند. این یک مورد استفاده قدرتمند برای کریپتو است و انتظار می‌رود به لطف شرکتی به نام 3air در سال‌های آینده گسترش سریعی داشته باشد.

3air از فناوری مش بی سیم برای اتصال افراد به اینترنت جهانی استفاده می کند. این شرکت قصد دارد اشتراک‌های NFT را راه‌اندازی کند تا افراد بتوانند دسترسی به آن اینترنت را به گونه‌ای خریداری کنند که به آنها امکان می‌دهد داده‌های خود را داشته باشند. کسانی که در حوزه کریپتو فعالیت می کنند همچنین می توانند با فروش مستقیم داده های خود به تبلیغ کنندگان، شفافیت در نحوه استفاده از داده ها را افزایش دهند و افراد را قادر به کسب درآمد از داده های خود برای کسب درآمد غیرفعال کنند.

با کریپتو، کاربران حریم خصوصی کاملی نسبت به افرادی که هستند دارند و می‌توانند اطلاعات خود را هر طور که می‌خواهند پنهان کنند. با این حال، در صورت تمایل، کاربران می‌توانند داده‌های خود را خودشان به شرکت‌ها بفروشند، و به افراد فقیر این قدرت را می‌دهند که برای خودشان، خودشان و به میل خودشان پول دربیاورند. این به همه کاربران، به ویژه آنهایی که تازه وارد حوزه وب 3 از آفریقا می شوند، قدرت می دهد.

با این حال، این ایده ها برای اعمال نیاز به دسترسی به اینترنت دارند. 3air خدمات اینترنتی را با فناوری مش بی سیم K3 Last Mile ارائه می دهد که کارایی آن در 9 کشور در سه قاره مختلف ثابت شده است. با استفاده از این فناوری، این شرکت قصد دارد نزدیک به یک میلیارد کاربر را وارد اقتصاد جهانی کند. علاوه بر این، این کاربران را وارد حوزه کریپتو خواهد کرد، زیرا این شرکت قصد دارد از خدمات اشتراک مبتنی بر NFT، همراه با دوره‌های یادگیری رمزنگاری روی هوا و زمین، برای ارائه خدمات خود به مخاطبان گسترده استفاده کند. در نتیجه ارائه این دانش، کاربران به تمام وب 3 قدرت خواهند یافت و به آفریقایی‌های جنوب صحرا قدرت کامل برای ساختن آینده خود می‌دهند.

خدمات بانکی و اینترنتی برای هر فرد یا کسب و کاری که قصد همکاری با اقتصاد جهانی را دارد بسیار مهم است. این خدمات در کشورهای جنوب صحرای آفریقا بسیار اندک است و اتصال جهانی برای شهروندان این کشورهای در حال توسعه دشوار است. از طریق استفاده از رمزنگاری، کاربران می توانند خدمات بانکی را با هزینه کمتر و دسترسی بیشتر دریافت کنند، با وب 3 برای منافع شخصی در مقیاس جهانی کار کنند و هویت خود را به صورت شخصی حفظ کنند و بفروشند. هدف 3air ارائه این خدمات برای آفریقا از طریق استفاده از فناوری مش بی سیم اثبات شده، فرصت های آنلاین و زمینی برای کاربران برای یادگیری و بلاک چین SKALE است.