منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا بایننس آنقدر بزرگ است که شکست بخورد؟

آیا بایننس آنقدر بزرگ است که شکست بخورد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شکست FTX توانایی بایننس در مقابله با طوفان ارزهای دیجیتال را مورد تردید قرار داده است. چانگ پنگ ژائو برجسته ترین چهره صنعت کریپتو است. او مدیرعامل Binance، بزرگترین صرافی در جهان است که بیش از نیمی از تراکنش‌های بازار کریپتو را انجام می‌دهد. او شخصاً حدود 17 میلیارد دلار ثروت دارد.

بحث و جدل سهم خود را در فروپاشی FTX داشته است. برخی از جامعه رمزنگاری، از جمله کوین اولری، به دلیل سقوط FTX و سقوط شوالیه رمزنگاری در شینینگ زره، سم بنکمن-فرید، انگشت خود را به سمت CZ نشانه رفته اند. اما اگر بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال سقوط کند چه می‌شود؟ چه اتفاقی برای بازار کریپتو خواهد افتاد؟

بایننس نگرانی های “بسیار بزرگ برای شکست” ایجاد می کند

اکنون که سقوط SBF اجتناب ناپذیر است، احساس نارضایتی فزاینده ای در مورد بایننس تسلط بر بازار کریپتو این هفته، شرکت حسابداری Mazars Group همکاری خود را با بایننس و سایر شرکت‌های ارز دیجیتال متوقف کرد و نگرانی‌هایی را برانگیخت.

آقای ژائو، که حروف اولش CZ است، مکرراً اعلام کرده است که این صرافی غول‌پیکر، وجوه مشتریان را مورد سوء استفاده قرار نمی‌دهد، همانطور که گفته می‌شود FTX انجام داده است. او می‌گوید که صرافی او می‌تواند به هر مقدار درخواست برداشت رسیدگی کند. صرافی کریپتو سابقه طولانی‌تری نسبت به FTX دارد که نشان دهنده توانایی آن در تحمل «زمستان‌های کریپتو» قبلی است.

ضعف در قیمت ارزهای دیجیتال در این هفته در پاسخ به اخبار مربوط به شرکت CZ، این تصور را تقویت می‌کند که بایننس به یک اپراتور «بیش از حد بزرگ برای شکست» در بخشی تبدیل شده است که بر خلاف امور مالی سنتی، کسی برای جلوگیری از یک فاجعه احتمالی وجود ندارد و کمک مالی ارائه می‌کند. ، یا هر گونه سرایتی را فرو نشاند.

روز چهارشنبه، جلسه استماع کمیته سنا در مورد FTX، تسلط Binance را مطرح کرد و سناتور تنسی، بیل هگرتی، اظهار داشت که انفجار معادل فرضی توسط صرافی CZ برای تجارت کریپتو و همه مصرف‌کنندگانی که از بازار استفاده می‌کنند فاجعه‌بار خواهد بود.

در توییت‌ها و اعلامیه‌های عمومی، CZ ادعا کرده است که هیچ مقداری از فرار مشتری، شرکت را تحت فشار قرار نمی‌دهد. این هفته، انبوه درخواست‌های برداشت مشتریان، این اعتماد را آزمایش کرد.

یکی از نمایندگان صرافی روز جمعه در ایمیلی اعلام کرد که علیرغم 6 میلیارد دلار برداشت خالص بین دوشنبه و چهارشنبه، نهاد رمزنگاری توانست بدون تاخیر آنها را انجام دهد. این نماینده اظهار داشت که بایننس یک صندوق اضطراری ۱ میلیارد دلاری برای محافظت از مصرف کنندگان در حوادث شدید و همچنین ساختار سرمایه بدون بدهی دارد.

اگر بایننس ورشکسته شود چه اتفاقی می افتد؟

در تلاش برای اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران، به نظر می رسد گزارش بحث برانگیز اثبات ذخایر بایننس نگرانی در مورد امور مالی شرکت را افزایش داده است. انتشار این گزارش باعث شایعات گسترده اینترنتی شده است مبنی بر اینکه صرافی غول پیکر به طور کامل وثیقه ندارد و نگرانی های جدی در مورد ثبات مالی صرافی ایجاد می کند.

گزارش «اثبات ذخیره» بایننس به اثربخشی کنترل‌های مالی داخلی نمی‌پردازد، نظر یا نتیجه‌گیری اطمینانی را بیان نمی‌کند، و اعداد را تضمین نمی‌کند. من بیش از 18 سال در SEC Enforcement کار کردم. من پرچم قرمز را اینگونه تعریف می کنم.

جان رید استارک، رئیس سابق اجرای اینترنت در SEC

علاوه بر این، رویترز گزارش داده است که این صرافی و بنیانگذار آن، CZ، ممکن است توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) به دلیل نقض احتمالی پولشویی و تحریم های جنایی مورد شکایت قرار گیرند.

در همین حال، چشم انداز دارایی های ریسک به دلیل آخرین قرائت شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بهبود یافته است، که نشان می دهد تورم در ایالات متحده در حال کاهش است و چشم انداز یک رویکرد سیاست پولی ضعیف تر از سوی فدرال رزرو را افزایش می دهد.

این ممکن است برای بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال صدق نکند، زیرا اخبار مربوط به رمزارز همچنان اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف می کند. عدم قطعیت و مسائل احتمالی در صرافی ممکن است به شدت به صنعت ارزهای دیجیتال آسیب برساند.

هر گونه مشکل مهم در صرافی کریپتو ممکن است یک اثر گلوله برفی ایجاد کند و موج جدیدی از برداشت های شدید را ایجاد کند که در نهایت منجر به ورشکستگی های بیشتر شود.

علی‌رغم تضمین‌های بایننس مبنی بر اینکه می‌تواند با تثبیت جریان‌های خروجی به جذب سپرده‌ها ادامه دهد، جامعه ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای نگران سلامت مالی بزرگترین صرافی دارایی‌های دیجیتال جهان است.

مشکلات احتمالی در صرافی، که فقط یک ماه پس از سقوط FTX رخ می دهد، ممکن است باعث فروش قابل توجه دیگری از بیت کوین شود. در حالی که این یک فاجعه آشکار برای بسیاری خواهد بود، سرمایه گذاران بیت کوین با چشم انداز بلندمدت احتمالاً آن را به عنوان یک فرصت خرید جذاب می بینند.

اگر معتقدید که بزرگترین شرکت های صنعت از زمستان کریپتو جان سالم به در خواهند برد، پس باید بایننس را بررسی کنید. بایننس در حال حاضر غول صنعت کریپتو و پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش کل بازار است.