منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا بازار Web3 می تواند تا سال 2030 به 80 میلیارد دلار برسد؟

آیا بازار Web3 می تواند تا سال 2030 به 80 میلیارد دلار برسد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پیش‌بینی می‌شود که بازار Web3 تا پایان سال 2030 به رقم خیره‌کننده‌ای حدود 80 میلیارد دلار برسد. بر اساس گزارش ارائه‌شده توسط Emergen Research، انتظار می‌رود پتانسیل بازار تا آن نقطه در سال‌های آینده به خوبی رشد کند. با این حال، این گزارش ادعا می کند که بازار هنوز مشکلات بیشتری را پیش از وقوع این اتفاق دارد. برخی از مسائلی که در این گزارش برجسته شده است شامل امنیت و قابلیت همکاری، از جمله موضوعاتی است که توسط تحلیلگران بازار مورد مصاحبه قرار گرفته است.

بازار Web3 به قابلیت همکاری نیاز دارد

قابلیت همکاری حتی در بازار Web2 مبرم‌ترین مسئله بوده است، زیرا شبکه‌ها همچنان به دنبال راه‌هایی برای کمک به بلاکچین‌ها برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر هستند. به گفته یکی از مدیران Moonbeam، حذف زیرساخت های پیچیده و در عین حال فعال کردن ارتباطات کاری راهی برای ایجاد یک بازار بسیار موفق Web3 است.

با این حال، یکی از مدیران Immutable فکر می کند که ارتقای قابلیت همکاری می تواند چالشی را ایجاد کند که با امنیت ارتباط دارد. وی خاطرنشان کرد: اگر بازار وب 3 با بیش از یک لینک ساخته شود، حداقل در یکی از آنها می تواند خراب شود. مدیر اجرایی استدلال می کند که به محض این که این اتفاق بیفتد، می تواند راهی بین بلاک چین ها باز کند که بازیگران مخرب در بازار می توانند از آن سوء استفاده کنند.

فعالان بازار معتقدند امنیت یک موضوع کوتاه مدت است

این گزارش همچنین ادعا می کند که اقداماتی در فضای Web3 انجام شده است تا اطمینان حاصل شود که امنیت بهینه وجود دارد. همچنین راه حل هایی در سراسر بازار ابداع شده است تا اطمینان حاصل شود که قابلیت همکاری موثر است. این عملکرد همچنین برای رفع بسیاری از این مشکلات در بخش کریپتو معرفی شده است. در بخش NFT، بازارهایی که قطعات دیجیتال را در زنجیره‌های مختلف میزبانی می‌کنند، می‌توانند بدون اینکه کاربران هنرهای دیجیتال را جابجا کنند، آنها را بفروشند.

در بخش DeFi، کاربران مجاز خواهند بود که یک استخر نقدینگی متشکل از بیش از یک دارایی دیجیتال ایجاد کنند. بخش بازی اکوسیستم Web3 نیز می تواند از قابلیت همکاری برای دستیابی به چندین پیشرفت درون بازی استفاده کند. برخی از بازی ها به کاربران اجازه می دهند از یک شخصیت برای اجرای دو یا سه بازی در پلتفرم های مختلف استفاده کنند. یک مدیر اجرایی همچنین اشاره کرد که اگرچه امنیت به عنوان یک موضوع بسیار ضروری که نیاز به حل دارد، مورد توجه قرار گرفته است، قابلیت همکاری نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد. او معتقد است که می تواند به زنجیره های بیشتری کمک کند تا فعالیت های کمتری را به راحتی انجام دهند.