منو سایت

آیا بازار کریپتو باز خواهد گشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار جهانی کریپتو با کاهش ارزش خود به طور مداوم پایین‌ترین سطح را تجربه کرده است. زیان ها منجر به ایجاد حس بدبینی غالب شده است که بر سرمایه گذاری های جدید تأثیر می گذارد. این تغییرات منجر به کاهش سرمایه گذاری شده است زیرا سرمایه گذاران به سمت فروش رفته اند. این تغییرات به معنای استهلاک بیشتر بازار و کاهش نهایی ارزش بازار جهانی است.

BTCUSD 2022 06 16 14 59 45
عملکرد بیت کوین (منبع: TradingView)

تغییرات در مقدار ادامه می یابد زیرا الگوی نوسان بدون تغییر باقی می ماند. اگر به همین منوال ادامه یابد، ممکن است اعتماد سرمایه گذار بیشتر تحت تأثیر قرار گیرد. ارزش بازار جهانی فعلی در محدوده 974.99 میلیارد دلار است. داده های مقایسه ای ماه گذشته نشان می دهد که در مدت مذکور بیش از یک تریلیون دلار ریزش داشته است. با وجود نزولی و انحلال، بازار شانس یکسانی برای روند صعودی دارد. داده های موجود برای بیت کوین و کل بازار این واقعیت را تایید می کند.

در اینجا مروری مختصر بر وضعیت حاکم و اینکه آیا بازار صعودی خواهد بود یا خیر.

رکود کریپتو و اثرات آن

دو هفته گذشته شاهد افت شدید بیت کوین و اتریوم بودیم زیرا تقریباً ارزش خود را به نصف رساندند. این تغییرات بیت کوین را از بیش از 10 هزار دلار محروم کرد، در حالی که اتریوم نیز با وضعیت دشواری روبرو شده است. این تغییرات نشان می دهد که با وقوع تغییرات سیاسی-اقتصادی جهانی، بازار در حال گذراندن مرحله اصلاح است. بنابراین، کاهش سرمایه‌گذاری همچنان بازار را آزار می‌دهد.

یکی از دلایل اصلی کاهش ارزش بازار کریپتو، تصمیم تسلا برای عدم پذیرش بیت کوین برای خرید است. بنابراین، کاهش استفاده به معنای قابلیت استفاده کمتر است که بر سرمایه گذاری ها تأثیر می گذارد. سرمایه گذاران ترجیح می دهند به سمت سرمایه گذاری هایی بروند که کاربردهای واقعی دارند. دلایل زیادی باعث رکود فعلی شده است، اما یکی از آنها تاخیر در شناسایی رمزارز برای استفاده های واقعی است.

اگرچه از مدت‌ها قبل اعلامیه‌هایی مبنی بر استفاده از رمزارز در زندگی واقعی وجود داشته است، اما اجرای واقعی وجود داشته است. بنابراین، اعتماد سرمایه گذاران به تدریج از بین رفته و بازار را به آستانه سقوط رسانده است. تأثیرات آن بسیار گسترده است زیرا شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خدمات ارز دیجیتالی را متحمل شده‌اند.

چرا بازار ارزهای دیجیتال از کوره در رفت؟

کریپتو برای مدت طولانی به آرامی ادامه داد زیرا در سپتامبر 2021 بالاترین سطح خود را مشاهده کرد. ارزش بیت کوین و سایر ارزها در دوره ذکر شده بالاترین میزان بود. دلیل تسلا برای چرخش U “نگرانی های زیست محیطی” بود. همچنین، دولت چین همچنان به دنبال مقررات سختگیرانه تر برای ارزهای دیجیتال است. بازار آشفته از قبل دچار مشکلات بیشتری شده است، که ممکن است در صورت اضافه شدن هر چیز بدتر شود. دولت چین از ارائه خدمات یا کمک های مرتبط با ارزهای دیجیتال توسط بانک ها و سایر موسسات مالی جلوگیری کرده است. این بازار از قبل ضعیف شده را خفه کرده است.

تورم در سراسر اقیانوس اطلس یکی دیگر از دلایل مهمی است که کریپتو روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. افزایش تورم منجر به کاهش سرمایه گذاری شده و بر ارزش قیمت ارزهای مختلف تأثیر می گذارد. بنابراین، روند کاهشی را در بازار تحریک کرده است. ماه مه و ژوئن 2022 برای بازار کریپتو فاجعه بار بود و ضررهای زیادی را به همراه داشت.

همانطور که قبلاً گفته شد، سقف بازار جهانی از سطح مقاومت قبلی 2.10 تریلیون دلار به پایین‌ترین محدوده 900 میلیارد کاهش یافت. تداوم نزولی سرمایه گذاران را نگران کرده و زیان را بیشتر می کند. بنابراین منجر به کاهش سرمایه گذاری شده است.

احتمال بهبودی آن

بازار از روزهای آغازین خود شاهد کاهش های متعدد بوده است. بیت کوین فضای قابل توجهی را در بازار اشغال کرده است و داده های آن نشان می دهد که پایین آمدن های متعدد آن را از ارزش خود سلب کرده است. به نظر می رسد موج نزولی فعلی ادامه این روند باشد. اگرچه شدت مشکلات جهانی یک شبح واقعی است، اما امیدی برای بهبود وجود دارد. تغییرات در سطح جهانی در حالی که افزایش پیاده‌سازی بازار را بالا می‌برد. پس نباید جایی برای بدبینی باقی بماند.

نتیجه

بازار جهانی کریپتو در حال گذراندن مرحله سختی است، زیرا به میزان قابل توجهی آسیب دیده است. تغییرات باعث ایجاد حس بدبینی شده است، اما امید همیشه وجود دارد. تغییرات فعلی ارزش آن را سلب کرده است، اما مقاومت نشان داده است. بنابراین، اگر بهبودی در عوامل مؤثر وجود داشته باشد، به زودی بازار کریپتو را تقویت خواهد کرد.