منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا بازار دیفای هرگز بهبود خواهد یافت؟

آیا بازار دیفای هرگز بهبود خواهد یافت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بخش DeFi یکی از پر فراز و نشیب‌ترین دوره‌ها را از زمان پیدایش با قضاوت در مورد کاهش گسترده TVL خود پشت سر گذاشته است. بر اساس سوابق، کل ارزش قفل شده در این بخش به شدت کاهش یافته است و به 54 میلیارد دلار کاهش یافته است. جزئیات بیشتر نشان می دهد که این روند در چند ماه گذشته از ماه مارس در بازار ادامه داشته است. از نظر تسلط، MakerDao در حال حاضر با 13 درصد افزایش در بازار پیشتاز است.

دفای همچنان به ضرب و شتم ادامه می دهد

با توجه به جزئیات بازار دی‌فای، اکثر پلتفرم‌هایی که قراردادهای هوشمند را در این بخش انجام می‌دهند در حال حاضر کمتر از 1 درصد افزایش یافته‌اند. اقتصاد رمزی نیز شکست خورده و ارزشی معادل 296 میلیارد دلار به ثبت رسانده است. اگرچه دارایی های قراردادهای هوشمند افزایش اندکی داشته است، اما به طور کلی چیزی برای نوشتن در مورد بازار وجود ندارد. با کل رقم کمی کمتر از 50 میلیارد دلار، بالاترین اهداکننده به این رقم اتریوم است که بیش از 30 میلیارد دلار در سراسر پروتکل ها قفل شده است.

به غیر از اتریوم، ترون کمی با 5 میلیارد دلار دنبال می‌شود، در حالی که پروتکل‌های زنجیره هوشمند Binance تقریباً رقم دقیق را حفظ می‌کنند. اگرچه اتریوم در چند روز اخیر پرفروش بوده است، عملکرد 30 روزه آن نشان می دهد که بیش از 10 درصد از TVL خود را از دست داده است.

توکن های قراردادهای هوشمند همچنان ارزش خود را کاهش می دهند

Binance Smart Chain و Tron نیز مقادیر قابل توجهی را از دست داده اند و پروتکل ها در همان بازه زمانی 2.5% و 9.7% به فروش می رسند. با این رقم که کمی کمتر از 54 میلیارد دلار است، MarkerDAO در 24 ساعت گذشته تسلط داشته است. با این حال، در 30 روز گذشته 6 درصد زیان را نیز به ثبت رسانده است که لیدو بیش از 10 درصد زیان دیده است. در 24 ساعت گذشته، لیدو کمی بیش از 5 میلیارد دلار قفل شده است.

Compound Finance، Aave و Just Lend چند پروتکل هستند که در 24 ساعت گذشته نیز پیشرفت های جزئی داشته اند. اگرچه توکن‌های قراردادهای هوشمند برتر عملکرد اسفناکی داشتند، اما توکن‌های میانی ستاره نمایش بودند. رز با افزایش 21 درصدی همراه بود و Neblio نیز شاهد افزایش نسبی بالای 35 درصد بود. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که اتریوم با حدود 7 درصد ضرر نسبت به هفته گذشته، بالاترین توکن‌های قرارداد هوشمند را رهبری کرده است.