منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا این پایان است؟ FTX رسماً فصل 11 حفاظت از ورشکستگی را آغاز کرد

آیا این پایان است؟ FTX رسماً فصل 11 حفاظت از ورشکستگی را آغاز کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از صرافی‌های رده بالای کریپتو در جهان FTX سقوط کرده و اکنون در آستانه ورشکستگی قرار دارد. طبق یک بیانیه مطبوعاتی به اشتراک گذاشته شده در توییتر، گروه تحقیقاتی Alameda FTX با 130 شرکت وابسته خود اکنون به دنبال محافظت در برابر ورشکستگی هستند.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط تحقیقات Block، FTX و Alameda، بیش از 100000 طلبکار، با بدهی ها/دارایی های تخمینی بین 10 تا 50 میلیارد دلار است.

سام بنکمن فروید از مدیرعاملی FTX استعفا داد

سام بنکمن فروید (SBF) از سمت مدیرعاملی گروه FTX کنار رفت و جان جی ری سمت او را بر عهده گرفت. کارمندان FTX در کشورهای مختلف به کمک در عملیات تحت مدیر عامل جدید ادامه خواهند داد.

مدیر عامل جدید گفت: “تسکین فوری فصل 11 برای فراهم کردن فرصتی برای ارزیابی وضعیت خود و ایجاد فرآیندی برای به حداکثر رساندن بازیابی برای سهامداران به گروه FTX مناسب است.”

FTX مشکل دارد

تحقیقات Sam Bank Fried (SBF)، FTX و Alameda به دلایل اشتباه در صدر اخبار این هفته بوده است. چیزی که به عنوان یک نگرانی توسط Changpeng Zao (CZ) مدیر عامل بایننس آغاز شد، امروز به یکی از بزرگترین سقوط ها در صنعت کریپتو تبدیل شده است.

دیروز SBF در فید توییتر خود درباره وضعیت FTX صحبت کرد. به گفته مدیرعامل، او تمام وقت را به هم ریخته و مسئولیت کامل این وضعیت را به عهده گرفته است. SBF ادعا کرد که برچسب‌گذاری ضعیف حساب‌های مرتبط با بانک او را به این باور رسانده است که حاشیه سود کاربران بیشتر از حد واقعی است. روز یکشنبه، نگرانی‌های نقدینگی منجر به برداشت‌های هنگفتی به میزان 5 میلیارد دلار از پلتفرم شد که تیم او را غافلگیر کرد.

در 8 نوامبر CZ اولین تلاش را برای نجات FTX با امضای یک LOl غیر الزام آور با قصد خرید شرکت انجام داد. بررسی بیشتر در مورد وضعیت داخلی FTX، Binance را مجبور کرد رها کردن این معامله با استناد به منابع مالی کاربران و تحقیقات نادرست توسط آژانس ایالات متحده است.

را دومین تلاش قابل توجه برای نجات FTX توسط مدیر عامل بنیاد ترون، جاستین سان انجام شد. جاستین توییت کرد که آماده است میلیاردها کمک مالی به پلتفرم مضطرب ارائه کند.

سرمایه گذاران نیز از وضعیت FTX گریه می کنند. ورشکستگی پلتفرم مبادلات رمزنگاری FTX SBF به دنبال یک بحران نقدینگی ذکر شده، طرح بازنشستگی معلمان انتاریو و سایر شرکت‌ها را در معرض خطر قرار داده است. طبق گزارش ها، برنامه بازنشستگی معلمان یک سال پیش در FTX.com با ارزش 25 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد.

بعدی برای FTX چیست؟

تلاش‌ها برای بازگرداندن FTX در یک شکست یک هفته‌ای بی‌ثمر بوده است. در زمان انتشار، پلتفرم برداشت را غیرفعال کرده است و به مشتریان توصیه می کند که از واریز وجه به پلتفرم خودداری کنند.

توکن FTT، توکن بومی این پلتفرم با 18 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته و بیش از 80 درصد کاهش نسبت به بالاترین قیمت ماهانه خود، با 2.88 دلار معامله می شود.

مدیرعامل جدید، آقای. انتظار می رود که جان جی ری گروه FTX را در میان آشفتگی ها هدایت کند. مدیر عامل جدید به سهامداران خود اطمینان می دهد که شرکت را با دقت، دقت و شفافیت هدایت می کند.