منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا آفریقا در آستانه تجدید حیات اقتصادی است؟

آیا آفریقا در آستانه تجدید حیات اقتصادی است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آفریقا در پذیرش بلاک چین و ارزهای دیجیتال پیشتاز بقیه جهان است. گزارش روندهای جغرافیایی Chainalysis بیان می‌کند که آفریقایی‌ها بالاترین ارقام را در حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال نظیر 2 در سال 2021 ثبت کردند.

بر اساس نظرسنجی آفریقایی ریپورت، بازار ارزهای دیجیتال آفریقا با بیش از 80 میلیون دلار دارایی ارزهای رمزنگاری شده به رتبه قابل توجهی دست یافت. کشورهای آفریقایی مانند نیجریه، آفریقای جنوبی، کنیا، اوگاندا و غنا در میان کشورهای برتر جهان از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال هستند.

علاوه بر این، این قاره شاهد افزایش قابل توجه 1200 درصدی در پرداخت‌های رمزنگاری از سال 2020 تا 2021 بود. 3air پتانسیل رشد این صنعت را تشخیص می‌دهد و از این فناوری‌های پیشرفته برای حل مشکلات همیشگی اتصال و خدمات مالی در سراسر آفریقا استفاده می‌کند.

آفریقا مرز جدید بلاک چین است

آفریقا دومین قاره پرجمعیت جهان است و حدود 1.3 میلیارد نفر در آن زندگی می کنند. با این حال، به دلیل محدودیت‌های زیرساختی ناشی از مسائل سیاسی، اقلیمی و اقتصادی خاص این قاره، نتوانسته است از پتانسیل کامل خود استفاده کند. هدف 3air حل این محدودیت‌ها برای ایجاد یک اکوسیستم کارآمد برای کاربران اینترنت و مالی است.

K3 Telecom، ارائه دهنده پهنای باند سوئیسی و شریک 3air، زیرساخت های پهن باند منحصر به فرد و در کلاس خود را در پایتخت های آفریقا و شهرهای بزرگ ارائه خواهد کرد. “Cable in the air” یک سیستم باند پهن زنده است که تقریباً 3 سال است در سیرالئون کار می کند. این سیستم پهنای باند نیازی به زیرساخت کابلی سنتی ندارد و در زمان و هزینه صرفه جویی می کند.

تقاضا برای خدمات غیرمتمرکز

رمزارزها روشی قابل اعتماد برای ذخیره و مبادله ارزش هستند. مردم می توانند ارزهای رمزنگاری شده را فوراً از تلفن همراه خود ارسال کنند، که بلافاصله مشکل زیرساخت های مالی سنتی ناکافی را حل می کند. Crypto همچنین تسویه حساب های بین مرزی و فرصت های رشد کسب و کار را تسهیل می کند.

خدمات مالی مانند پرداخت‌ها، پاداش‌ها، وام‌دهی، و وام‌های خرد از طریق قراردادهای هوشمند در پلتفرم 3air قابل دسترسی خواهند بود.

هویت دیجیتال می تواند مشکل سیستم های شناسایی ضعیف را حل کند. کاربران می توانند NFT های اتصال را خریداری کنند و از طریق هویت دیجیتال خود به اینترنت فوق سریع، تلفن IP و تلویزیون دیجیتال دسترسی داشته باشند. ترکیبی از هویت دیجیتال و NFT های اتصال به کاربران امکان می دهد امتیازات اعتباری خود را ایجاد کنند. کاربران با سابقه پرداخت معتبر و سایر اطلاعات شخصی، می توانند وام های خرد کم خطر را در محدوده خدماتی که قبلا به دست آورده اند وارد کنند.

پلت فرم 3air جمع آوری شفاف و ذخیره ایمن سوابق قابل تأیید را در بخش هایی مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی، مالی و غیره تسهیل می کند.

آینده ارزهای دیجیتال در آفریقا چه خواهد بود؟

آفریقا، تبدیل شدن به یک سنگر پذیرش بلاک چین، آماده پذیرش کریپتو برای تعاملات فرامرزی غیرمتمرکز و شفاف است. فناوری بلاک چین بر تجارت روزمره تأثیر گذاشته و همچنان ادامه دارد و اقتصاد غیرمتمرکز جدیدی را ارائه می دهد.

رشد اقتصادی بخش بلاک چین بر سایر صنایع در منطقه تأثیر می گذارد و آفریقا را در موقعیتی قرار می دهد که به یکی از توسعه یافته ترین قاره های جهان از نظر اقتصادی تبدیل شود. 3air بر نقش خود در حذف موانع تکنولوژیکی و ترویج استفاده از دارایی های دیجیتال در سراسر آفریقا تمرکز خواهد کرد. مشروط به این که دولت و صنعت کریپتو زمینه مشترک مناسبی پیدا کنند، دنیایی که در آن فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال سوخت کل اقتصادها باشد، بعید نیست و آفریقا در بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری روی این پتانسیل