منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آندورا قانون دارایی دیجیتال خود را رونمایی کرد

آندورا قانون دارایی دیجیتال خود را رونمایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آندورا یک قانون دارایی دیجیتال جدید را اعلام کرده است که نشان دهنده چراغ سبز به سمت استفاده از رمزارز و بلاک چین در سراسر کشور است. این یک شاهکار باورنکردنی برای یک کشور کوچک بین غول های اروپایی فرانسه و اسپانیا است. طبق بیانیه دولت این کشور، چارچوب جدید به دنبال هدایت فعالیت ها و استفاده از دارایی هایی مانند بیت کوین و فناوری بلاک چین است.

آندورا می خواهد استارت آپ های کریپتو را جذب کند

بر اساس این گزارش، قانون جدید دارایی دیجیتال شامل دو مرحله است که مرحله اول بر ایجاد یک ارز دیجیتال نظارت می کند. این کشور می خواهد یک ارز دیجیتال فیات ایجاد کند که بتواند به عنوان وسیله مبادله بین دو نهاد مورد استفاده قرار گیرد. اگر این به‌روزرسانی اجرایی شود، آندورا می‌تواند ارز دیجیتال خود را برای تراکنش‌های داخل کشور توسعه دهد و از آن استفاده کند.

جنبه دوم این قانون به دنبال ایجاد یک چارچوب نظارتی برای دارایی های دیجیتال است. این چارچوب دارایی ها را به عنوان دارایی های مالی تلقی می کند که به نوبه خود دولت را قادر می سازد آنها را تحت قوانین و مقررات قرار دهد. به گفته چندین طرف، از جمله مدیرعامل 21 میلیونی، یک صرافی کریپتو محلی در کشور، ابتکار جدید صاحبان مشاغل جدید را به کشور دعوت می کند که نشان دهنده توسعه بیشتر است.

تحلیلگران ابتکار عمل را تایید می کنند

از نظر چندین حزب در کشور، دولت می‌خواهد موضع خود را در مورد دارایی‌های دیجیتال و بلاک چین برای جذب کسب‌وکارهایی که می‌توانند سودآوری را به کشور وارد کنند، روشن کند. در حال حاضر، آندورا هنوز دارایی‌های دیجیتال را به عنوان یک مناقصه قانونی تبدیل نکرده است و به‌روزرسانی جدید فعلاً به دنبال رسیدگی به این جنبه نیست. برای اینکه معامله گران بتوانند مبادله کنند، باید از دارایی های دیجیتال با پشتوانه یورو استفاده کنند. این امر باعث نشده است که تحلیلگران از نیاز به معرفی بیت کوین به کشور دفاع کنند.

مدیر عامل مشتاق 21 میلیون در یکی از پست های خود به گام های کلیدی که کشور می تواند برای تبدیل شدن به یک حامی بزرگ بیت کوین بردارد، اشاره کرد. یک روزنامه محلی نیز به این قانون جدید اشاره کرده و ذکر کرده است که این اقدام گامی در مسیر درست برای فعال کردن استفاده از رمزنگاری در تراکنش‌های روزانه است. آندورا یکی از بهترین کشورها در سراسر اروپا برای راه اندازی کسب و کار رمزنگاری به دلیل مالیات مطلوب است. اگرچه سوئیس هنوز هم در صدر این زنجیره قرار دارد، تحلیلگران می‌بینند که آندورا در سال‌های آینده جایگاه خود را مطرح می‌کند.