منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمار نشان می دهد که BAYC جذابیت خود را از دست می دهد. آیا برای همه NFT های بلو چیپ سراشیبی است؟

آمار نشان می دهد که BAYC جذابیت خود را از دست می دهد. آیا برای همه NFT های بلو چیپ سراشیبی است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تعداد خریداران BAYC NFT از بالاترین رکورد خود کمتر شده است و یکی از کمترین ها در تاریخ را به ثبت رسانده است. بر اساس داده‌های وب‌سایت تحلیلی Cryptoslam، تعداد کل خریداران واقعی NFT در ماه آگوست به ۲۶۳ نفر رسیده است. به طور مشابه، وب سایت ادعا می کند که تنها حدود 438 تراکنش مرتبط با NFT در همان بازه زمانی انجام شده است. این ارقام نشان دهنده دومین کمترین مشارکت برای NFT پرپرواز از زمان اولین حضور خود در بازار در سال گذشته در آوریل است.

CryptoPunks و BAYC NFT قرار است منحل شوند

از زمانی که بازار در ابتدای سال شاهد حضور خرس ها بود، NFT ها نیز به همین سرنوشت دچار شدند. با در نظر گرفتن این موضوع، میانگین تراکنش BAYC NFT از بالاترین رقم بیش از 312,000 دلار در آوریل به کمی بیش از 100,000 دلار در ماه گذشته کاهش یافت.

ماه می ماه خوبی برای این پروژه بود زیرا 3550 خریدار ثبت کرد که بیش از 9200 بار برای پایان ماه معامله کردند. بیش از 55 میلیون دلار NFT در آستانه انحلال است. بیشتر این NFTها BAYC و CryptoPunks هستند، زیرا کاربران از کلکسیون‌ها برای وثیقه در وام‌های اتریوم استفاده کرده‌اند. دلیل اصلی این انحلال کاهش شدید قیمت این NFTها است.

کاربران شکایت Yuga Labs را به دلیل کاهش قیمت NFT ها مقصر می دانند

به گفته چندین منبع، یکی از دلایل کاهش قیمت NFTها و حمایت از آن، دعوای دسته جمعی است که این شرکت از آن دفاع کرده است. برخی از کاربران از شرکتی که مسئول هر دو NFT است به دلیل افزایش قیمت NFTها قبل از فروش آنها به کاربران در پلتفرم شکایت کردند. یکی دیگر از دلایل تداوم کاهش حمایت، امنیت اختلاف است.

در شش ماه گذشته، هکرها درب پشتی وارد گروه دیسکورد شده اند و از چندین تکنیک فیشینگ برای به دست آوردن NFT های ارزشمند به صورت غیرقانونی استفاده کرده اند. از زمان آغاز به کار، تعداد کل NFT هایی که این شرکت فروخته است بیش از 2.4 میلیارد دلار است که در این دوره بازار کنونی حدود 850000 اتریوم است. این کاهش قیمت‌ها و حمایت‌ها باعث شده است که بازارهای سنتی NFT، از جمله OpenSea، کاهش کاربران را ثبت کنند.