منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمار توضیح داد: آمار صدور و سوزاندن اتریوم از زمان ادغام

آمار توضیح داد: آمار صدور و سوزاندن اتریوم از زمان ادغام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هنگامی که اتریوم برای اولین بار در جولای 2015 راه اندازی شد، تمام تراکنش ها، قراردادهای هوشمند و حساب های آن از طریق سیستم اثبات کار نگهداری می شد. PoW داده‌ها و تراکنش‌های جدیدی را به بلاک چین اضافه می‌کند، اما به یک ماینر برای حل توابع رمزنگاری پیچیده نیاز دارد. علاوه بر این، این کار به انرژی و سخت افزار زیادی نیاز دارد.

جامعه اتریوم لایه اجماع Beacon Chain را برای حل این مشکل راه اندازی کرد. لایه در 1 راه اندازی شدخیابان دسامبر 2020. لایه Beacon Chain کار خود را با موفقیت انجام داد و در سپتامبر 2022، Proof-of-work برای همیشه از زنجیره بلوکی حذف شد.

ادغام اتریوم چیست؟

Ethereum Mainnet از PoW برای حساب‌ها، موجودی‌ها، قراردادهای هوشمند و وضعیت بلاک چین استفاده می‌کرد، در حالی که Beacon Chain از اثبات سهام استفاده می‌کرد. هر دوی این سیستم ها تا زمانی که در 15 سپتامبر 2022 ادغام شدند با هم کار می کردند. از این طریق، PoW به طور دائم با PoS جایگزین می شود. اکنون Beacon Chain به عنوان موتور تولید بلوک استفاده می شود.

چه تاثیری بر بازار دارد؟

هدف از این انتقال یا ادغام، کاهش تورم اتریوم بود. با این حال، در چند روز اول پس از ادغام، وضعیت تقریبا برعکس بود. در زمان ادغام، در 15هفتم سپتامبر، کل عرضه در گردش Eth 120,520,222 ETH بود. با این حال، در عرض چند روز، به 120،534،212 ETH افزایش یافت.

آمار توضیح داد: آمار صدور و رایت اتریوم از زمان ادغام 1

با این وجود، پس از چند روز، ادغام شروع به نتایج کرد و کل عرضه شروع به کاهش کرد.

اتریوم قبل و بعد از ادغام

پس از ادغام، یک تغییر شدید در عرضه دایره ای کلی اتریوم رخ داده است. در زمان مطالعه، 2661.29+ تغییرات اتریوم در کل عرضه در 46 روز گذشته (از زمان ادغام) رخ داده است. کل عرضه به لطف سوزاندن 1.15 ETH در دقیقه کاهش می یابد و باعث می شود روزانه 1500+ ETH بسوزد.

آمار توضیح داد: آمار صدور و رایت اتریوم از زمان ادغام 2

طبق محاسبه UltraSound Money، Uniswap، OpenSea و XEN سهم عمده‌ای در سوزاندن ETH دارند. نمودار زیر نشان می دهد که Uniswap در بالای نمودار با 6372 ETH رایت در 30 روز گذشته، پس از آن XEN Crypto 5752 و OpenSea 3788 قرار دارند.

آمار توضیح داد: آمار صدور و رایت اتریوم از زمان ادغام 3

اگرچه عرضه دایره ای اتریوم به سرعت در حال کاهش است، اما به این معنی نیست که عرضه گردشی بسیار کمتری خواهد داشت. اتریوم باید مقدار زیادی را پوشش دهد تا عرضه دایره ای به مراتب کمتری داشته باشد. بر اساس محاسبه Ultra Sound Money، تا 20 اکتبر 2024، ETH در مجموع عرضه 199,600,000 خواهد داشت که کاهش 0.775٪ یا 0.387٪ در سال است.

آمار توضیح داد: آمار صدور و رایت اتریوم از زمان ادغام 4

در ادامه چه انتظاری باید داشت؟

بحثی در مورد اینکه آیا ادغام تاریخچه تراکنش‌های اتریوم را تغییر می‌دهد یا خیر وجود داشت. در بیانیه رسمی آمده است: «هیچ تاریخی در The Merge گم نشد. همانطور که Mainnet با Beacon Chain ادغام شد، کل تاریخ معاملات اتریوم را نیز ادغام کرد.

مردم فکر می کردند که سرعت تراکنش پس از ادغام سریعتر می شود، اما تقریباً ثابت ماند. علاوه بر این، هزینه گاز را کاهش نمی دهد، بنابراین هزینه گاز نیز ثابت می ماند.

حرکت دوستدار محیط زیست

تغییر سیستم از اثبات کار به اثبات سهام به دلیل سازگاری با محیط زیست و پایداری آن توسط پول تحسین می شود. مقامات مطمئن هستند که مصرف انرژی ETH را تا 99.95٪ کاهش می دهد. به عنوان یک ارز دیجیتال پیشرو، حرکت ETH برای داشتن یک بلاک چین سبز تفاوت زیادی در رویکردهای دیگر ارزهای دیجیتال ایجاد خواهد کرد.

افکار نهایی

کل جهان به سمت یک محیط دوستدار محیط زیست و سبز حرکت می کند و ادغام ETH راه را برای سایر ارزهای دیجیتال برای پذیرش این موضوع هموار کرده است. هر چه بلاک چین های دیگر این استراتژی را زودتر اتخاذ کنند، برای آنها و محیط زیست بهتر خواهد بود.

علاوه بر این، با ادغام، عرضه در گردش به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و آن را به یک دارایی کاهش تورم تبدیل می کند. این ادغام بر کل بلاک چین ETH تأثیر مثبت گذاشته است.