منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آلبانی: مالیات بر درآمد حاصل از رمزنگاری در سال 2023

آلبانی: مالیات بر درآمد حاصل از رمزنگاری در سال 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مقامات آلبانی در حال نهایی کردن قانونی هستند که درآمدهای مربوط به رمزارزها را مشمول مالیات می کند. در حال حاضر، عموم مردم در حال بررسی دقیق قانون پیشنهادی برای فراگیر کردن آن هستند. در صورت فراخوان عمومی برای پذیرش آن، ایالت در سال 2023 مالیات بر درآمد مربوط به رمزنگاری را آغاز خواهد کرد. طبق برنامه زمان بندی، ایالت مالیات را از ژانویه آغاز خواهد کرد.

بر اساس گزارش ها، لایحه جدید مالیات بر درآمد آلبانی به آنها امکان مالیات بر فعالیت های رمزنگاری را می دهد. علاوه بر این، دولت چندین قانون را در مورد ارزهای رمزپایه تنظیم کرده است. آلبانی در حال تبدیل شدن به استراتژیک در کنترل کامل صنعت کریپتو در این کشور است. این به دنبال یک سری اتهامات مبنی بر پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال است.

آلبانی مقررات را مشمول مشارکت عمومی می کند

اکنون، قانون مالیات ویژه برای بازخورد از عموم مردم در دسترس است. هدف این قانون مالیات بر مالکیت کریپتو و درآمد حاصل از دارایی های مجازی است. طبق قانون پیشنهادی، مقامات برای دارایی های مجازی تعریفی دارند.

آن‌ها آن را به‌عنوان «شکل دیجیتالی با ارزشی که فرد می‌تواند به شکل دیجیتال سپرده، مبادله یا مبادله کند» تعریف می‌کنند. همچنین، اگر بتوان از آن به دلایل پرداخت یا سرمایه گذاری یا به عنوان وسیله مبادله استفاده کرد، به عنوان یک دارایی مجازی واجد شرایط است. با این حال، دارایی‌های مجازی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را حذف نمی‌کنند.

بسیاری از مقامات پولی در سراسر جهان در حال ساخت نسخه های دیجیتالی ارزهای فیات ملی خود هستند. برخی از نام های قابل توجه توسعه CBDC شامل ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، چین و روسیه است. با این حال، آلبانی در مورد محصولات CBDC سکوت می کند.

طبق قانون، ماینینگ فعالیتی است که از قدرت پردازش برای تایید تراکنش ها و دریافت دارایی های مجازی در ازای آن استفاده می کند. چندین سازمان مجری قانون معدنچیان غیرقانونی در آلبانی را هدف قرار داده اند. علاوه بر این، این کشور چندین اتهام علیه برخی از گردانندگان آن سایت ها مطرح کرده است. با این حال، استخراج کریپتوها به عنوان یک منطقه خاکستری قانونی در کشور باقی مانده است.

طبق قانون پیشنهادی، درآمد حاصل از فعالیت یک بنگاه به درآمد شرکت تبدیل می شود. فرقی نمی‌کند که از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال یا ماینینگ به وجود آمده باشد. و اگر ذینفعان اشخاص حقیقی باشند مشمول مالیات بر عایدی سرمایه 15 درصدی خواهند شد.

AFSA برای رسیدگی به گسترش چارچوب قانونی Crypto

پارلمان آلبانی، سازمان نظارت مالی (AFSA) را موظف کرد تا قانون جدید ارزهای دیجیتال را وضع کند. علاوه بر این، آنها باید بر تصویب قانون برای اجرا نظارت می کردند. سنا تاریخ هدف این سرمایه گذاری را دسامبر 2022 تعیین کرد. نتایج نشان می دهد که سیاست آلبانیایی کانال های تجارت کریپتو را تایید می کند. اما، این کشور هنوز کسب‌وکارهای مجوزدار ندارد که به طور فعال ارزهای دیجیتال را مبادله کنند.

دو سال پیش، آلبانی قانون “بازارهای مالی بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده” را تصویب کرد. منتقدان این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا آلبانی، که هنوز یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، می‌تواند بخش کریپتو خود را تنظیم کند یا خیر. اکثر مردم معتقدند که ارزهای دیجیتال به پولشویی دامن می زند و به پتانسیل آلبانی برای تنظیم آن شک دارند. در حالی که بسیاری از این قانون استقبال کرده اند، برخی دیگر این سوال را مطرح کرده اند که آیا کشور می تواند این کار را انجام دهد یا خیر.

قانونگذار به گزارش اخیر منتشر شده توسط کمیته کارشناسان ارزیابی اقدامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (Moneyval) شورای اروپا اشاره کرد. این گزارش گام های بیشتری را در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال توصیه می کند. دو مقررات اولیه برای اجرای قانون بازارهای رمزنگاری در نوامبر 2021 توسط AFSA تصویب شد. این قوانین شامل محدودیت‌هایی برای نهادهایی بود که با دارایی‌های دیجیتال کار می‌کردند.

آلبانی مشغول تحولات سیاسی بوده است. آنها بازارهای مالی مبتنی بر فناوری ثبت توزیع شده را در سال 2020 به تصویب رساندند.

فعالیت های رمزنگاری در آلبانی به مجوزهای قانونی نیاز دارد. از سوی دیگر، سیستم های مالی مبتنی بر بلاک چین تحت نظارت نظارتی قرار دارند. آنیلا دناج، وزیر دارایی معتقد است که این هدف باید به طور کامل از مزایای فناوری مدرن استفاده کند. او توضیح داد که این کار همچنین خطرات زیادی را که در کسب و کار ذاتی است در نظر گرفته است.