منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آفریقای جنوبی ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزار مالی طبقه بندی می کند

آفریقای جنوبی ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزار مالی طبقه بندی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چندین کشور در حال کار بر روی چارچوب های نظارتی رمزارز هستند. برخی موفق بوده اند، برخی دیگر شکست خورده اند و آفریقای جنوبی یکی از موفق هاست. در آفریقای جنوبی، دارایی های رمزنگاری شده به عنوان محصولات مالی در حال حرکت در نظر گرفته می شوند. این امر نظارت بر صنعت و حمایت از مصرف کنندگان را برای مقامات ساده تر می کند.

طبق اعلامیه جدید FSCA، این قانون از روز انتشار لازم الاجرا می شود. در اطلاعیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، اداره رفتار بخش مالی (FSCA) دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان “نماینده دیجیتال ارزش” طبقه بندی کرد.

آفریقای جنوبی محصولات کریپتو را به عنوان محصولات مالی شناسایی می کند

این اعلامیه اولین اقدام قانونی لازم برای وارد کردن بازار دارایی های رمزنگاری شده در چارچوب قانونی در آفریقای جنوبی است. در حال حاضر، این تعریف نشان می‌دهد که رمزارز توسط بانک مرکزی صادر نمی‌شود و می‌تواند به صورت الکترونیکی معامله، انتقال یا نگهداری شود «به منظور پرداخت، سرمایه‌گذاری و سایر انواع سودمندی».

آفریقای جنوبی ارز دیجیتال را به عنوان ابزار مالی طبقه بندی می کند

در تابستان سال جاری، معاون رئیس بانک مرکزی آفریقای جنوبی اعلام کرد که این بانک به ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی مالی توجه کرده و در حال بررسی امکان تنظیم این بخش است. با توجه به شدت زمستان کریپتو، این مقررات حرکت مثبتی برای جامعه دارایی دیجیتال است.

علاوه بر این، این قانون نشان می‌دهد که کشورها چقدر به دنبال کنترل ارزهای دیجیتال هستند. این امر به ویژه با توجه به نوسانات اخیر قیمت و نابودی بسیاری از مشاغل برجسته ارزهای دیجیتال قابل توجه است.

شاخص وب جهانی نشان می دهد که تقریباً 15 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی در سال 2020 در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. علاوه بر این، صنعت نوپا قبلاً شکست هایی مانند بسته شدن Mirror Trading International را تجربه کرده است که مجموعاً بیش از 1.2 میلیارد دلار ضرر در سال گذشته داشته است.

این مرحله به وضوح، محافظت از کاربر و اطمینان بسیار مورد نیاز در اکوسیستم کمک می کند.

هانس وسلز، رئیس صرافی ارز دیجیتال Binance آفریقای جنوبی است

بانک رزرو آفریقای جنوبی با تنظیم کننده های بین المللی برای طبقه بندی سکه ها به عنوان ابزارهای مالی همکاری کرده است. این امر نظارت آنها را از منظر پولشویی و تأمین مالی تروریسم آسان تر می کند.

تحولات بازار کریپتو

آفریقای جنوبی تنها کشوری نیست که با مقررات ارز دیجیتال پیش می رود. هدف ژاپن تبدیل شدن به هات اسپات ارزهای دیجیتال بعدی است. انجمن دارایی‌های رمزنگاری ژاپن (JVCEA)، یک سازمان خودتنظیمی قانونی متشکل از صرافی‌های رمزنگاری، می‌خواهد فرآیند غربالگری طولانی را که اکنون با قرار دادن توکن‌ها در بازارهای محلی همراه است، حذف کند.

اقدامات ممکن است در اوایل دسامبر اجرا شود. این امر صرفاً فهرست دارایی های رمزنگاری شده را که قبلاً برای بازار ژاپن در صرافی ها آشنا بود تسهیل می کند. تا مارس 2023، JVCEA همچنین می تواند پیش نمایش توکن های تازه معرفی شده را حذف کند.

این سیاست همچنین با تلاش‌های اخیر ژاپن برای تشویق شرکت‌های رمزنگاری به ماندن در این کشور پس از مالیات‌های سنگین که باعث خروج برخی استارت‌آپ‌ها از بازار شد، سازگار است. دولت ژاپن در حال حاضر در حال بررسی معافیت های مالیاتی برای شرکت های رمزنگاری فعال در این کشور است.

ژاپن علاوه بر تلاش‌های خود برای کاهش بار استارت‌آپ‌ها، روی متاورس سرمایه‌گذاری کرده است. علاوه بر این، دولت در نظر دارد مقررات سخت گیرانه تری برای مبارزه با پولشویی در این صنعت اعمال کند.

مقررات رمزنگاری در سراسر جهان

تبدیل ارزهای دیجیتال از سرمایه گذاری سوداگرانه به یک طبقه دارایی جدید، دولت ها را در سراسر جهان تشویق کرده است تا گزینه های نظارتی را بررسی کنند. در سال 2022، ایالات متحده چارچوب جدیدی را معرفی کرد که راه را برای مقررات اضافی باز کرد. به مقامات بازار موجود مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا تحت دستور جدید (CFTC) اختیارات اعطا شده است.

برای ارزیابی بازار دارایی های دیجیتال، چین بیت کوین ها را به عنوان دارایی طبقه بندی می کند. بانک خلق چین (PBOC) صرافی های رمزنگاری را از فعالیت در این کشور منع کرده است و دلیل آن این است که این صرافی ها تأمین مالی عمومی غیرمجاز را تشویق می کنند.

علاوه بر این، چین استخراج بیت کوین را در ماه مه 2021 ممنوع کرد. این ممنوعیت بسیاری را که در این فعالیت شرکت داشتند مجبور به توقف فعالیت خود یا مهاجرت به مناطقی با مقررات ملایم‌تر کرد.

اگرچه ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ارز قانونی در کانادا به رسمیت شناخته نمی شوند، این ایالت نسبت به سایرین در تنظیم آنها فعال تر بوده است. چندین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در حال حاضر در بورس اوراق بهادار تورنتو معامله می شوند، پس از اینکه کانادا اولین حوزه قضایی شد که مجوز آن را صادر کرد.

در حالی که هیچ قانون خاصی برای ارزهای دیجیتال در بریتانیا وجود ندارد، ارزهای دیجیتال دارایی محسوب می شوند (نه پول قانونی). همچنین، صرافی‌های کریپتو ملزم به ثبت نام در اداره رفتار مالی (FCA) هستند. تجارت مشتقات کریپتو نیز در بریتانیا ممنوع است.

ارزهای رمزنگاری شده به عنوان دارایی قانونی در استرالیا طبقه بندی می شوند و آنها را مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می کند. صرافی ها تا زمانی که در مرکز تجزیه و تحلیل و گزارشات تراکنش استرالیا (AUSTRAC) ثبت نام کرده و از تعهدات AML/CTF خاصی پیروی کنند، در استرالیا آزاد هستند.

از نظر قانون کریپتو، هند همچنان در حصار است و استفاده از آن را نه قانونی و نه جرم انگاری می کند. لایحه‌ای مبنی بر ممنوعیت تمام ارزهای دیجیتال خصوصی در هند در حال انتشار است، اگرچه هنوز به آن رأی داده نشده است. 30 درصد مالیات بر همه سرمایه گذاری های رمزنگاری و 1 درصد کسر مالیات در مبدا (TDS) برای تراکنش های ارز دیجیتال وجود دارد.

در اقتصاد جهانی، قوانین ارزهای دیجیتال بدون توجه به دیدگاه در حال شکل گیری است. امروزه، آفریقای جنوبی به فهرست کشورهایی می‌پیوندد که قوانین رمزنگاری به خوبی تعریف شده‌اند. بازرگانان رمزارز در آفریقای جنوبی باید به قانون کریپتو که اخیراً تصویب شده است، پایبند باشند.