منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آخرین قوانین فیات اوکراین برای افزایش محبوبیت کریپتو در این کشور

آخرین قوانین فیات اوکراین برای افزایش محبوبیت کریپتو در این کشور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عمل تغییر نرخ مبادله هریونا به دلار آمریکا و محدود کردن مقدار مبادله ممکن است اوکراینی ها را به سمت ارزهای دیجیتال سوق دهد. نماینده بخش کریپتو محلی اوکراین معتقد است که آخرین محدودیت های فیات می تواند به نفع این بخش باشد.

جنگ مسلحانه بین روسیه و اوکراین خواستار این اقدامات جدید شده است. تغییری در بنیان اقتصاد کشور ایجاد شد و بانک ملی اوکراین (NBU) مجبور شد قوانین جدیدی را صادر کند.

در روز پنجشنبه، NBU ارزش گریونای اوکراین را در مقایسه با دلار آمریکا 25 درصد کاهش داد. علاوه بر این، بخش مالی همچنین محدودیت‌های جدیدی را در مورد انواع تراکنش‌های بانکی که می‌توان با استفاده از hryvnia انجام داد، اعمال کرد.

قوانین اصلاح شده برای افراد خصوصی که از 21 ژوئیه اجرایی شد، سخت است. به عنوان مثال، بانک ها تنها در صورتی می توانند ارز غیرنقدی را به مشتریان خود بفروشند که مبالغ را حداقل به مدت سه ماه واریز کنند. علاوه بر این، هیچ گزینه ای برای پایان قرارداد وجود ندارد.

اکنون محدودیت 12500 گریونا (340 دلار) در هر هفته برای مبلغی که فرد می تواند از کارت های پرداخت برداشت کند، در نظر گرفته شده است. قبلاً حد مجاز 50000 بود. بیشترین مقداری که همتایان می توانند با استفاده از کارت های صادر شده توسط بانک های اوکراین انتقال دهند از 100000 گریونا (2700 دلار) به 30000 گریونا (800 دلار) کاهش یافته است. علاوه بر این، بیشترین تعداد تراکنش‌های ماهانه که می‌توان با کارت‌های hryvnia هنگام پرداخت در سراسر مرزهای بین‌المللی انجام داد، 100000 تراکنش است.

محدودیت های فیات اوکراین موقتی است

کریل شوچنکو، فرماندار NBU، به همه اطمینان داده است که این اقدامات موقتی هستند. وی تاکید کرد که جنگ نیازمند اقدامات ویژه برای حفظ عملکرد اقتصاد است. با این حال، این مراحل تأثیر قابل توجهی بر مردم اوکراین دارد. به عنوان مثال، میلیون‌ها نفر با محدودیت‌های جدید، با مشکل مواجه هستند.

میخائیل چوبانیان موسس صرافی رمزارز اوکراینی Kuna است. اخیراً او مصاحبه ای با رسانه خبری کریپتو Forklog انجام داده است. در این جلسه، او گفت که محدودیت‌های اخیر NBU می‌تواند باعث افزایش علاقه به کریپتوها در میان اوکراینی‌ها شود. او انتظار دارد حجم تراکنش ها و تعداد افرادی که از ارز دیجیتال استفاده می کنند افزایش یابد.

محدودیت فیات می تواند کمک های مالی را کند کند

چوبانیان همچنین خاطرنشان کرد: محدودیت‌های جدید کمک‌های مردمی را دشوارتر می‌کند. وی خاطرنشان کرد: پرداخت بیشتر کمک های ارائه شده به نیازمندان از طریق کارت اعتباری است.

کارت های اعتباری توسط بانک های اوکراین صادر شده و متعلق به افراد خصوصی است. چوبانیان، که استراتژی بانک مرکزی را تهاجمی تعریف کرد، گفت: «اکنون ما به طور کامل این جریان ها را به ارزهای دیجیتال تغییر خواهیم داد. او همچنین هشدار داد که بانک های اوکراین و بودجه دولتی در این وضعیت بازنده خواهند بود.

تنها راه برای شکست دادن سیستم و ادامه عملیات عادی برای اوکراین، استفاده از رمزارزها است. مقررات فعلی آزادی های مالی مردم را تشدید کرده است.

اگرچه موقتی هستند، اما هرگز مشخص نیست که اوکراین چه زمانی چنین قوانینی را لغو خواهد کرد. مورسو، چون آنها بازتاب جنگ هستند، نمی توان مطمئن بود که چه زمانی متوقف می شود. محدودیت های جدید استفاده از کارت های اعتباری را برای مردم دشوار می کند. محدودیت ها بسیار خارق العاده است.

آرمان های آزادی خواهانه جهان، مفهوم رمزارز را برای غلبه بر چنین محدودیت هایی به ارمغان آورد. ایده این بود که ارز و بخشی اختراع شود که مستقل از جریان اصلی عمل کند. طرفداران رمزارز اغلب استدلال می کنند که سیستم سنتی فاسد است و تحت سلطه سیستم ها است. بنابراین، کریپتو تنها راه حل مشکل را فراهم کرد.

این به مذاق مقامات مسئول امور مالی خوشایند نیست که میانجیگری مالی وجود داشته باشد که الزامات آنها را نادیده بگیرد – دستورالعمل هایی مانند مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری شما (KYC) بی معنی شده است.