منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آخرین خبر: دولت ایالات متحده به روز رسانی بزرگی را برای سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی منتشر می کند

آخرین خبر: دولت ایالات متحده به روز رسانی بزرگی را برای سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی منتشر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس بیانیه مشترک وزارت خزانه داری، فدرال رزرو و FDIC، سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی از روز دوشنبه به پول خود دسترسی خواهند داشت.

قبل از اعلام بزرگ، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، تعهد دولت برای کمک به سپرده گذاران آسیب دیده از بسته شدن ناگهانی SVB Financial را تایید کرد. در پاسخ، رگولاتورهای بانکی طرحی را طراحی کرده‌اند و فدرال رزرو برنامه تامین مالی مدت بانکی را برای کمک به جلوگیری از ترس و وحشت در میان افرادی که تحت تأثیر سقوط بانک قرار دارند، اعلام کرده است.

تنظیم کننده های ایالات متحده قصد دارند از سپرده گذاران SVB محافظت کنند

سقوط SVB Financial یک خبر مهم در بخش مالی بوده است و باعث نگرانی بسیاری در میان بسیاری شده است زیرا این بزرگترین ورشکستگی بانک از سال 2008 است. در پاسخ، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، تعهد دولت برای کمک به افراد آسیب دیده را تایید کرد و اعلام کرد که سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی روز دوشنبه به وجوه خود دسترسی خواهند داشت.

فدرال رزرو برنامه تأمین مالی مدت بانکی را برای محافظت از سپرده‌ها در مؤسسه شکست خورده و رفع ترس از فرار بالقوه بانک راه‌اندازی کرده است. این برنامه ظرفیت سیستم بانکی را برای حمایت از سپرده‌ها تقویت می‌کند و از این طریق می‌تواند به ارائه خدمات پولی و اعتباری برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی ادامه دهد. FED اعلام کرد: این اقدام ظرفیت سیستم بانکی را برای حفاظت از سپرده‌ها و تضمین تداوم تأمین پول و اعتبار برای اقتصاد تقویت می‌کند. علاوه بر این، آنها اطمینان داده اند که برای مقابله با هرگونه فشار نقدینگی که ممکن است ایجاد شود، آماده هستند.

هیئت فدرال رزرو همچنین اعلام کرد که بودجه بیشتری را در اختیار مؤسسات سپرده گذاری واجد شرایط قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که آنها منابع کافی برای رفع نیازهای سپرده گذاران خود دارند.